زباله های شهری – یک “منبع” مفید

زباله های شهری – یک “منبع” مفید

[ad_1]

محصولات کمپوست ارگانیک از زباله های آلی تولید می شوند.

برای سالهای طولانی ، زباله های خانگی همیشه یک مشکل “داغ” جامعه ، به ویژه جمع آوری ، حمل و نقل و تصفیه خانه ها بوده است. با سرعت شهرنشینی ، که به طور فزاینده ای “سرگیجه” افزایش می یابد ، جمعیت در حال افزایش است ، مشکل زباله های خانگی همیشه نگران محیط زیست ، ساخت و ساز شهرداری ها برای مطابقت با استانداردهای شهری جدید متمدن روستایی است.

آگاهی مردم مهم است

در طی سالها ، جمع آوری و تصفیه زباله به طور کلی مورد توجه استان بوده و ادارات عملکردی و مقامات محلی را به انجام گام به گام راهنمایی کرده است. مردم بتدریج در حال درک نقش ها و مسئولیت های خود در مدیریت پسماند شهری هستند ، مانند عقد قرارداد با واحدهایی که وظیفه جمع آوری ، حمل ونقل و تصفیه پسماند را مطابق مقررات انجام می دهند.

با این وجود هنوز تعداد کمی از افراد هستند که از مدیریت و درمان پسماندهای خانگی آگاهی ندارند. آنها به جای انعقاد قرارداد با واحدی که وظیفه جمع آوری و درمان را دارد ، زباله های شهری را بی رویه حمل می کنند و باعث آلودگی محیط زیست می شوند ، اگرچه هزینه فعلی جمع آوری زباله های شهری خیلی زیاد نیست. بالا

در جلسات گروههای مسکونی خودگردان ، جلسات حمایت از قانون ، مقامات محلی غالباً مردم را بسیج و تشویق می كنند كه برای حفاظت از محیط زیست قراردادهای جمع آوری زباله را امضا كنند. با این حال ، وضعیت دفع بی رویه زباله به پایان نرسیده است ، گاهی اوقات سایت های خود به خود دفع زباله در منطقه ظاهر می شوند ، که باعث ناامیدی مردم می شود. مقامات محلی برای جمع آوری ، درمان و نمایش تابلوهای هشدار دهنده ، حتی “لباس مخفی” ، برای صید اشیا objects بیهوش ، دفع زباله های غیرقانونی و اعمال تحریم های اداری باید سازمان دهند.

بسیاری از شهرک ها همچنین تلاش کرده اند تا مردم را برای طبقه بندی خود زباله های خانگی در خانه بسیج کنند ، اما چیز زیادی تغییر نکرده است. مردم زباله های آلی ، غیرآلی و خطرناک را در کیسه های پلاستیکی جمع می کنند و منتظر حمل کامیون زباله هستند.

آقای Duong Thai Binh ، مدیر شرکت سهامی ساخت و ساز شهری Tay Ninh ، گفت که هر روز واحد بیش از 200 تن زباله شهری طبقه بندی نشده را در شهرک هایی که واحد برای آنها قرارداد امضا کرده جمع می کند. به کارخانه طبقه بندی و درمان. به گفته آقای بین ، اگر مردم از جداسازی زباله ها در مبدا آگاه باشند ، جمع آوری ، حمل و نقل و تصفیه زباله مرتب شده و سرویس بهداشتی سازگار با محیط زیست را فراهم می کند. زباله های آلی را می توان به کودهای آلی میکروبیولوژیکی برای تولید محصولات کشاورزی تبدیل کرد ، در حالی که زباله های قابل بازیافت مانند بسته بندی پلاستیکی ، بطری های پلاستیکی … هنوز هم می توانند به صورت مادام العمر به محصولات تبدیل شوند.

زباله های خانگی “پول” است

به گفته وزارت منابع طبیعی و محیط زیست ، این استان دارای دو واحد اصلی برای دریافت و تصفیه زباله های شهری است. این شرکت فناوری زیست محیطی Tay Ninh و Hue Green Environment Company Limited Plant تصفیه مواد زائد غلیظ است.

بخش جمع آوری و حمل و نقل زباله اظهار داشت که تصفیه زباله های شهری در Tay Ninh علائم “ازدحام” را نشان می دهد ، لازم است ظرفیت تصفیه زباله در کارخانه ها افزایش یابد. مردم را برای مرتب سازی زباله ها در منبع و استفاده از کمپوست زباله های آلی بسیج کنید …

آقای Duong Thai Binh – مدیر شرکت سهامی ساخت و ساز شهری Tay Ninh ، افزود که زباله های خانگی “منبعی” هستند که می توانند در صورت استفاده صحیح ، به محصولات با ارزشی مانند کودهای آلی ، ذرات پلاستیک تبدیل شوند. در آینده نزدیک ، طبق قانون حفاظت از محیط زیست ، زباله های شهری برای جمع آوری هزینه های جمع آوری زباله به 3 دسته تقسیم می شوند که پسماندهای آلی هزینه جمع آوری کمتری نسبت به زباله های جامد و خطرناک شهری دارند. به گفته آقای Binh ، بودجه دولت باید واحدهای تصفیه زباله را با قیمت 370 000 VND / تن پرداخت کند.

زباله های خانگی را در خط مرتب سازی زباله ها در تصفیه خانه Hue Green Environment Company قرار دهید.

سخنگوی Hue Green Environment Company Limited گفت: بیشتر منابع زباله خانگی تحویل شده به شرکت تصفیه طبقه بندی نشده اند. این شرکت به طور متوسط ​​روزانه 300 تن زباله دریافت و پردازش می کند ، تقریباً ظرفیت خود را کاهش می دهد ، بنابراین آخرین بار شرکت از ترس “اضافه بار” قراردادهای بیشتری منعقد نکرد.

هنگام دریافت زباله های شهری ، شرکت باید آنها را در زمره پسماندهای آلی ، پسماندهای جامد قابل بازیافت و زباله های خطرناک طبقه بندی کند. زباله های آلی در فرآیند کمپوست سازی توسط شرکت مورد استفاده قرار می گیرند و برای تولید کودهای آلی به یک میکروبیولوژیک منتقل می شوند و با محصولات صنعتی چند ساله بارور می شوند.

زباله ها می توانند بازیافت شوند ، مانند بسته بندی پلاستیکی ، بطری های پلاستیکی … از طریق خط فرآیند مهره های پلاستیکی. علاوه بر این ، خاکستر و سرباره در فرآیند احتراق برای تولید آجرهای نسوخته استفاده می شود. بخصوص زباله های خانگی خطرناک مانند باتری ، شرکت باید طبق یک فرآیند بسته شده سوزانده و دفع کند.

کود ارگانیک تولید شده توسط شرکت توسط یک مقام صالح صلاحیت دار برای مطابقت با استانداردها ، در مرحله آزمایش ، ثبت علائم تجاری و تحقیقات بازار برای اهداف تجاری است. محصولات آجر نسوخته ساخته شده از خاکستر و سرباره توسط مقامات ذیصلاح دارای گواهینامه استانداردهای عرضه شده در بازار هستند.

می توان دریافت که ، در صورت تصفیه صحیح ، زباله های شهری نیز به عنوان یکی از “منابع” تولید محصولات دوستدار محیط زیست که به حفاظت از محیط زیست کمک می کنند ، دیده می شود.

انسان جهانی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *