روند استیضاح ترامپ از 9 ماه آینده ، صدای آمریکا آغاز می شود

روند استیضاح ترامپ از 9 ماه آینده ، صدای آمریکا آغاز می شود

[ad_1]

روند استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، از 9 ماه آینده در مجلس سنا آغاز می شود.

چاک شومر ، نماینده مجلس سنا و میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان توافق کردند که با دستور کار 22 ام ادامه دهند.

رئیس جمهور جمهوری خواه مک کانل روز قبل (بیست و یکم) پیشنهاد کرد که شروع تصمیم را به مدت سه هفته به تعویق بیندازد تا به ترامپ فرصت دهد تا برای دفاع آماده شود. سومر رهبر حزب دموکرات و نانسی پلوسی رئیس پارلمان از برنامه های خود برای ارسال قطعنامه استیضاح خبر دادند که در تاریخ 25 ام در مجلس نمایندگان سنا تصویب شد.

بنابراین انتظار می رفت روند استیضاح از روز بعد ، بیست و ششم آغاز شود. در آن روز (بیست و پنجم) ، رئیس جمهور جو بایدن خواستار به تعویق انداختن برنامه شد و گفت: “هرچه زمان بیشتری برای پاسخگویی به بحران (بحران کرونر و غیره) داشته باشیم ، بهتر است.”

بر این اساس ، شروع روند استیضاح در تاریخ 9 ماه پس از آن تصمیم گرفت که با برنامه رهبری دموکراتیک دو هفته به تأخیر افتاد.

دلیل استیضاح رئیس جمهور سابق ترامپ “تحریک به جنگ داخلی” است.

پس از آنکه رئیس جمهور ترامپ حامیان خود را به تجمع در نزدیکی کاخ سفید در روز ششم تشویق کرد ، معترضین به سمت پایتخت حرکت کردند ، برخی از آنها در داخل پایتخت شکستند. در نتیجه ، جلسه مشترک اتاق و سنا برای صدور گواهینامه در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری برای مدتی به حالت تعلیق درآمد و مرگ ها رخ داد ، از جمله پنج مرگ.

مجلس نمایندگان معتقد است که رئیس جمهور ترامپ مسئول این حادثه است و در تاریخ سیزدهم قطعنامه ای را درباره استیضاح تصویب کرد و ادعا کرد این “تحریک جنگ داخلی” است. همه 222 دموکرات به او رأی دادند و 10 جمهوری خواه نیز به او رأی دادند.

در صورت تایید پیگرد قانونی در پرونده استیضاح سنا ، پیگیری های انجام شده می تواند منجر به سلب حق رای رئیس جمهور سابق ترامپ در مناصب عمومی شود.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *