روسیه 5000 معترض را که خواستار “آزادی ناوالنی” بودند ، بازداشت کرد | صدای آمریکا

روسیه 5000 معترض را که خواستار “آزادی ناوالنی” بودند ، بازداشت کرد | صدای آمریکا

[ad_1]

مقامات روسیه بار دیگر هزاران معترض را که خواستار آزادی رهبر مخالف الکسی ناوالنی بودند ، بازداشت کردند.

ناظر حقوق بشر روسیه ، OVD-Info ، دیروز (31) گفت که در میان اعتراضات خواستار آزادی ناوالنی در سراسر روسیه ، نیروهای امنیتی روسیه بیش از 5000 معترض را در بیش از 80 شهر بازداشت کرده اند.

این گروه گفت که مقامات معترض را از 23 نفر کاهش داده اند زیرا مقامات تهدید کردند که علیه “اعتراضات غیرقانونی” اقدام خواهند کرد ، اما گفت که تعداد بازداشت شدگان بسیار بیشتر از گذشته است.

گفته می شود که در آن روز حدود 60 روزنامه نگار نیز در جریان اعتراضات بازداشت شدند.

AP گزارش داد كه آن روز هزاران شهروند در اعتراض به استعفای پوتین و سایر شعارها در مركز مسكو تجمع كرده بودند و پلیس خودسرانه شهروندان را دستگیر و آنها را سوار اتوبوس پلیس كرد.

گفته می شود که مقامات مسکو اقدامات امنیتی بی سابقه ای مانند بستن ایستگاه های مترو در اطراف کاخ ریاست جمهوری و مسدود کردن راه ها را انجام داده اند.

پیش از این ، مقامات روسی گفته بودند که به دلیل نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا ، اجازه تجمع گسترده را نمی دهند.

وزیر امور خارجه ایالات متحده تونی بلینکلن امروز در توئیتی نوشت: “ایالات متحده مقامات روسی را به دلیل سرکوب وحشیانه معترضان و روزنامه نگاران صلح طلب برای دومین هفته متوالی محکوم می کند” و خواستار آزادی ناوالنی و دیگران شد.

وزارت امور خارجه روسیه “توقف مداخله در امور داخلی” را تکذیب کرد و گفت ایالات متحده از اعتراضات حمایت می کند و در تلاش برای ایجاد بی ثباتی در روسیه است.

ناوالنی ساکن ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، بلافاصله پس از بازگشت به کره در هفدهم ، پنج ماه پس از درمان در آلمان پس از اعتیاد به سم در ماه اوت گذشته ، دستگیر و بازداشت شد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *