روح داوطلبانه را روشن کنید

روح داوطلبانه را روشن کنید

[ad_1]

داوطلبان دانشجویی از دانشکده پزشکی Tay Ninh دمای مسافران را در یک اتوبوس شهری در منطقه Duong Minh Chau اندازه گیری می کنند. عکس: Ngoc Bich – تین تام

آماده در دسترس بودن

بیش از یک سال است که استان تای نینگ همیشه “در فکر” آماده بودن برای مبارزه با اپیدمی کوید -19 است. در پاسخ به درخواست وزارت بهداشت برای حمایت از پزشکان و پرستاران خط مقدم ، بسیاری از دانشجویان کالج پزشکی داوطلبانه برای جنگ با اپیدمی در مقابل دروازه های مرزی بین المللی و مناطق منزوی متمرکز به خطوط مقدم رفتند.

اخیراً ، هنگامی که شیوع چهارم شیوع یافت ، تای نینگ اولین مورد مثبت را در جامعه SARS-Cov-2 داشت. با توجه به توسعه پیچیده اپیدمی ها در استانها و شهرهای همسایه ، 17 دانشجو از دانشگاه داوطلب شرکت در پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر در نقاط کنترل بیماری درگاه های حمل و نقل استان شدند.

وظیفه شما این است که دمای بدن افرادی را که از طریق ایست بازرسی عبور می کنند اندازه گیری کنید ، و به مردم دستور دهید که اظهارات پزشکی انجام دهند ، در صورت تشخیص یک مورد تب بالا ، آنها باید بلافاصله به نزدیکترین ایستگاه بهداشت گزارش دهند تا فرد مظنون را آلوده کند . و عایق کاری همزمان ، ارتقا promote ، آموزش و آگاهی مردم از دلایل ، عواقب و اقدامات پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر را ارتقا دهید.

روزهای آفتابی مانند سوزاندن یا گاهی باران شدید وجود دارد ، شرایط زندگی شخصی در نقاط پیشگیری و کنترل اپیدمی Covid-19 هنوز دشوار است. اما با شور و شوق جوانان ، در زمانی که کشور به آنها احتیاج دارد ، آنها آماده فداکاری خود و انجام مجدانه وظایف خود هستند. برخی از آنها فقط در سال اول خود هستند ، دیگران 3 بار داوطلب شده اند تا از شیوع بیماری جلوگیری و کنترل کنند … همه آنها آماده هستند تا برای خدمت به مردم بیرون بروند.

Doan Thi Thanh Tuyen ، متولد 2002 ، دانشجوی سال اول دانشکده پرستاری ، کالج پزشکی Tay Ninh ، گفت: “دو هفته قبل از بازگشت بیماری همه گیر و فوران شدید ، در طول فعالیت های مدرسه ، فراخوان مشارکت داوطلبانه مدرسه را بشنوید ، اتحادیه مدرسه ؛ در عین حال ، با دیدن کار سخت و فشار پزشکان ، پرستاران و سایر نیروهای درگیر در مبارزه با اپیدمی ، می خواهم با کمترین قدرت در مبارزه با اپیدمی در استان خود سهیم باشم.

تواین که به فکر این کار بود ، برگشت و از خانواده اش اجازه خواست تا در جاده برای مبارزه با این بیماری همه گیر شوند. با حمایت خانواده اش ، در اول ژوئن ، او و 16 دانشجوی داوطلب دیگر از دانشگاه برای حمایت از کار پزشکی در ایستگاه های بازرسی درب منزل بیرون رفتند. “وظیفه من اندازه گیری درجه حرارت بدن و هدایت افراد به اظهارات پزشکی هنگام عبور از ایست های بازرسی است. مردم با شور و شوق با نیروهای کنترل همکاری کردند ، بنابراین کار بسیار آرام پیش رفت. امیدوارم روحیه داوطلبانه برای جامعه به جوانان در حومه شهر سرایت کند. “

دانش آموزان داوطلب از دبیرستان پزشکی Tay Ninh به مردم دستور می دهند که در Suoi Sau (Trang Bang) اعلامیه پزشکی دهند.

این سومین بار است که نگوین تی اوت ، متولد 2000 ، دانشجوی سال دوم پزشکی در کالج پزشکی Tay Ninh ، داوطلب مبارزه با این بیماری همه گیر است. یوت گفت که او دو بار در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر در منطقه جداسازی متمرکز K71 نقش داشته است ، وظیفه اندازه گیری درجه حرارت بدن ، غربالگری سلامتی و غربالگری برای انسان ها. این بار من در پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر در پارک صنعتی Phuoc Dong (گو داو) شرکت کردم. نه تنها این ، یوت همچنین یک همکلاسی را برای شرکت در آن بسیج می کند.

“هر وقت داوطلب پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر می شوم ، تجربه و مهارت های بیشتری می آموزم. با کار در ایست های بازرسی ، هنگام راهنمایی مردم برای اعلامیه های پزشکی صبر و حوصله یاد گرفتم و مهارت های ارتباطی خود را ارتقا دادم. ما می دانیم که کمک کم به مبارزه با اپیدمی در کشور به عهده دانشجویان پزشکی است. “

مسئولیت اجتماعی

دکتر CKII Tran Thung – مدیر دانشکده پزشکی Tay Ninh به اشتراک گذاشت: “مشارکت در حمایت از پیشگیری و کنترل Covid-19 مسئولیت جامعه است ، فرصتی برای دانشجویان پزشکی برای تعامل با عمل. از این طریق به تجربه بیشتر و دروس ارزشمندی برای کارهای پزشکی آینده مجهز شده است. “

این مدرسه همچنین به کودکان پیشنهاد می دهد که اولین دوز واکسن Covid-19 را دریافت کرده و از مواد پیشگیری کننده برای جلوگیری از همه گیری حمایت کنند: سپر قطره ، ماسک ، مانیتور دمای بدن ، ضد عفونی کننده ضدعفونی کننده دست ، دستکش پزشکی … علاوه بر این ، این مدرسه با Tay Ninh همکاری می کند مرکز کنترل بیماری برای سازماندهی آموزش برای کودکان در مورد عملیات پزشکی لازم برای پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر ، مانند نمونه برداری و کمک های اولیه برای افراد آلوده به Covid-19 ، واکسیناسیون … به کودکان کمک می کند تا با اطمینان وارد مبارزه با اپیدمی شوند. “

دانشجویان داوطلب دانشکده پزشکی Tay Ninh دمای مسافران را در یک اتوبوس شهری در منطقه Duong Minh Chau اندازه گیری کردند.

دکتر ترن تونگ در مورد روحیه داوطلبانه دانشجویان پزشکی گفت که دانش آموزان مدارس همیشه آمادگی لازم را برای مبارزه با بیماری همه گیر در زمان نیاز کشور دارند. در این مرحله ، مدرسه فقط در یک هفته فعالیت خود را آغاز کرد. هنگامی که کمیته راهبری پیشگیری و کنترل بیماری در شب 29 مه خواستار حمایت از دانشجویان پزشکی شد ، این مدرسه بلافاصله داوطلبان دانشجویی را بسیج کرد.

پس از یک آموزش دو روزه ، در اول ژوئن ، کودکان برای شرکت در پیشگیری و مبارزه با اپیدمی ها رفتند. تقریباً یک هفته کار ، شما خیلی خوب کار کردید. اگرچه شرایط کار هنوز دشوار است ، اما آنها هنوز روحیه قوی پشتیبانی ، فداکاری و صداقت را برای کار دارند.

“روح داوطلبانه ، با جان و دل برای جلوگیری و کنترل بیماری همه گیر ، افتخار مدرسه است. این فعالیتی است که برای تقویت نیروی پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر باید تکرار شود “.

دکتر ترن تونگ اضافه کرد که این مدرسه دانش آموزان بیشتری را برای داوطلب کردن در پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر در مناطق منزوی متمرکز فراخوانده و بسیج می کند. در حال حاضر ، دانشجویان و فارغ التحصیلان زیادی برای شرکت در این زمینه اقدام کرده اند و دانشگاه یک تیم پاسخ سریع برای پشتیبانی از داوطلبان این تیم تشکیل داده است.

نگوک بیچ – تان هونگ

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *