رسماً سن بازنشستگی را بالا ببرید

رسماً سن بازنشستگی را بالا ببرید

[ad_1]

ماده 4 فرمان 135 سن بازنشستگی در شرایط عادی کار را به شرح زیر تعریف می کند: از اول ژانویه 2121 ، سن بازنشستگی برای یک کارمند در شرایط عادی کار 60 سال و 3 ماه برای کارمندان مرد و 55 سال است و 4 ماه برای خانمها. سپس هر سال 3 ماه برای مردان افزایش دهید تا زمانی که تا سال 2028 به سن 62 سالگی برسند. و هر سال 4 ماه برای کارگران افزایش می یابد تا زمانی که آنها تا سال 2035 به سن 60 سالگی برسند.

در ماده 5 این مصوبه پیش بینی شده است که طبق بند 3 ماده 169 قانون کار ، سن بازنشستگی باید در سن قانونی کار کمتر از سن بازنشستگی باشد. به طور خاص ، کارمندان در موارد زیر ممکن است در سن پایین تر ، اما بیش از 5 سال از سن بازنشستگی مندرج در ماده 4 این مصوبه در زمان بازنشستگی بازنشسته شوند ، مگر اینکه قانون به طور دیگری پیش بینی کند. یک قانون دیگر نیز وجود دارد:

کارکنانی که حداقل 15 سال سن داشته باشند در مشاغل سنگین ، خطرناک ، خطرناک یا کار مشغولند یا در لیستی که توسط وزارت کار ، معلولان جنگ و امور اجتماعی منتشر شده است بسیار سنگین ، خطرناک یا خطرناک هستند. کارمندانی که به مدت 15 سال یا بیشتر در مناطقی با شرایط اقتصادی-اجتماعی بسیار شدید کار کرده اند ، از جمله دوره زمانی که کمک هزینه منطقه 0.7 یا بالاتر از قبل از 1.1.2021 است.

کارمند از کاهش ظرفیت کاری 61٪ یا بیشتر رنج می برد. کارمند ساعت کاری و ساعت کاری مقرر را در مناطق اقتصادی-اجتماعی بسیار دشوار به مدت 15 سال یا بیشتر دارد. وزیر کار ، معلولان جنگ و امور اجتماعی لیستی از مناطق دارای شرایط اقتصادی – اجتماعی بسیار دشوار را منتشر کرده است.

در ماده 6 سن بازنشستگی بالاتر از سن بازنشستگی در شرایط عادی کار پیش بینی شده است: یک کارمند می تواند در سن بالاتر بازنشسته شود که با کارفرما توافق شود که بعد از سن بازنشستگی مندرج در ماده 4 این مصوبه ادامه کار دهد.

.ВТ

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *