رسانه آمریکایی “برنامه دموکراسی بایدن را در میانمار امتحان کنید” صدای آمریکا

رسانه آمریکایی “برنامه دموکراسی بایدن را در میانمار امتحان کنید” صدای آمریکا

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، كه طرفدار احیای رهبری آمریكا برای محافظت از دموكراسی در سراسر جهان است ، در یك كودتا در میانمار با معضلی روبرو است. رسانه های مهم آمریكایی خاطرنشان می كنند كه سیاست خارجی رئیس جمهور بایدن برنامه های دموكراسی را آزمایش می كند. گزارشگر گزارش لی جو-اون.

رئیس جمهور جو بایدن متعهد به بازگرداندن رهبری ایالات متحده برای محافظت از دموکراسی در سراسر جهان پس از معرفی به عنوان رئیس جمهور است.

قول رئیس جمهور بایدن برای برگزاری “اجلاس جهانی دموکراسی” با دعوت از نمایندگان دموکراسی ها در دوره اول ریاست جمهوری خود ، به عنوان یک تعهد در سیاست خارجی مشخص است که توسط رئیس جمهور بایدن به عنوان یک نامزد ارائه شده است.

رئیس جمهور بایدن با اعلام این تعهد در نوامبر 2019 گفت: “رهبران درگیر (در این جلسه) باید آماده باشند تا قول های مشخص بدهند ، و برای مبارزه با فساد در کشور خود ، برای ارتقا the حقوق بشر همکاری کنند.”

[녹취:바이든 대통령] “رهبرانی که حضور دارند باید آماده باشند …”

این ابتکاری برای پاسخگویی به ظهور دیکتاتوری ها از طریق تقویت همبستگی با دموکراسی ها است.

رسانه های عمده آمریکایی متذکر شده اند که سیاست خارجی رئیس جمهور بایدن این برنامه های دموکراتیک را در نتیجه کودتای میانمار در آغاز مراسم تحلیف خود آزمایش کرده است.

فشارها بر ارتش میانمار با تحریم های گسترده احتمال تماس نزدیک میانمار و چین را افزایش داده است و برنامه عمومی رئیس جمهور بایدن برای محدود کردن چین با تقویت همکاری های منطقه ای از همان ابتدا با مشکل روبرو شده است.

وال استریت ژورنال با تصمیمی دشوار که میانمار باید بدون آنکه به چین میانمار بچسبد ، پاسخ دهد ، گفت: “کودتا در میانمار یک آزمایش بزرگ دیپلماتیک برای دولت بایدن در آسیاست.”

با استناد به یک متخصص از موسسه روی در استرالیا ، “مردم از نزدیک می بینند که چگونه (پاسخ دولت بایدن) تقاضای سیاست خارجی را بر اساس ارزشها و برنامه های مقابله با نفوذ چین در منطقه متعادل می کند.”

روز دوم ، سربازان جاده پارلمان در ناپیدو ، پایتخت میانمار را کنترل کردند.

CNN همچنین گزارش داد كه كودتا در میانمار “اراده رئیس جمهور بایدن را برای دفاع از دموكراسی در سراسر جهان آزمایش خواهد كرد.”

“در نهایت ، پاسخ ایالات متحده این است که رئیس جمهور بایدن تا چه اندازه برای تحقق وعده خود برای بازگرداندن دموکراسی در سراسر جهان یا به عنوان بخشی از یک بازی بزرگ ژئوپلیتیکی برای مقابله با نفوذ چین پیش خواهد رفت” ، اگر می توانید ارتباط خود را حفظ کنید ، به شما نشان خواهم داد. با رهبران “

یک کارشناس آمریکایی که در Forinpolicy مشارکت داشت گفت: “کودتا در میانمار اولین آزمایش برنامه دموکراتیک بایدن است.” “شما باید سریع باشید.”

واشنگتن پست گزارش داد كه “كودتا در میانمار آزمون نقش ایالات متحده به عنوان رئیس جمهور بایدن و مدافع دموكراسی است.”

این روزنامه همچنین به این مشاهدات اشاره كرد كه این “آزمایش اولیه اقتدار اخلاقی ایالات متحده پس از گذر از یك وضعیت داخلی در تلاش برای براندازی نتایج انتخابات ریاست جمهوری است.”

وی خاطرنشان كرد كه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، دائماً انتقاد می كرد كه می توان از نارضایتی وی از انتخابات ریاست جمهوری و حمله به كنگره برای تضعیف موقعیت آمریكا در خارج از كشور استفاده كرد.

این رسانه همچنین خاطرنشان کرد که دموکراتیزه شدن میانمار یکی از دستاوردهای بایدن باراک اوباما معاون رئیس جمهور سابق است.

دولت اوباما پس از پایان حکومت نظامی میانمار در سال 2015 ، بیشتر اوقات تحریم ها علیه میانمار را لغو کرد.

رئیس جمهور بایدن در بیانیه ای گفت: “آنچه در برمه اتفاق افتاد” حمله مستقیم به انتقال به دموکراسی و حاکمیت قانون “و” ما کسانی را که رژیم دموکراتیک را در برمه لغو کردند ، پاسخگو خواهیم دانست. “

به طور رسمی ، دولت ایالات متحده از عنوان قبل از جنگ “برمه” به جای عنوان ملی دولت فعلی ، “میانمار” استفاده می کند.

این خبر صدای آمریکا لی جو یون است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *