“رابط” تحریم های ایالات متحده توسط آژانس اطلاعات روسیه صدای آمریکا

“رابط” تحریم های ایالات متحده توسط آژانس اطلاعات روسیه صدای آمریکا

[ad_1]

دولت ایالات متحده افراد و سازمان های وابسته به سرویس های اطلاعاتی روسیه را در روز یازدهم تحریم کرده است.

تحریم های اعمال شده این بار 7 شخص و 4 موسسه مرتبط با آندری درکاچ ، نماینده کنگره اوکراین است.

در بیانیه وزارت خزانه داری یازدهم ایالات متحده ، سازمان های تحت رهبری درکاچ گفتند: “بر اساس شواهدی مبنی بر دست داشتن مقامات پیشین آمریکا در فساد ، پولشویی و فعالیت های سیاسی غیرقانونی در اوکراین با کمک رسانه های آمریکایی ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مستقر در ایالات متحده و کارکنان تأثیرگذار. من این شبهه را گسترش می دهم که این کار را نمی کنم. “

وزیر خارجه مایک پمپئو در بیانیه ای آن روز گفت ، “دركاچی ، قانونگذار اوكراینی ، 10 سال است كه به عنوان مأمور روسی كار می كند و روابط نزدیكی با اطلاعات روسیه دارد.”

پیش از این وزارت خزانه داری آمریکا سناتور درکاچی سناتور سال گذشته را تحریم کرد و گفت که وی در تلاش برای تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر از طریق دستکاری و کلاهبرداری شرکت کرده است.

در دسامبر سال 2019 ، درکاچی با شهردار سابق نیویورک رودی جولیانی ، نزدیکترین دوست رئیس جمهور دونالد ترامپ دیدار و در مورد تحقیقات خانواده بایدن گفتگو کرد.

وی همچنین در رسانه های طرفدار ترامپ ، شبکه One America News ادعا کرد که معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن و پسرش در پرونده فساد دست داشتند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *