رئیس جمهور ترامپ توسط کنگره آمریکا به استیضاح محکوم شده است … آیا وی تنها رئیس “استیضاح دوم مجلس” خواهد شد؟ | صدای آمریکا

رئیس جمهور ترامپ توسط کنگره آمریکا به استیضاح محکوم شده است … آیا وی تنها رئیس “استیضاح دوم مجلس” خواهد شد؟ | صدای آمریکا

[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا توسط کنگره آمریکا به دلیل استیضاح محکوم شد و حدود یک هفته در این سمت باقی ماند. هنگامی که مجلس نمایندگان لایحه استیضاح را تصویب کرد ، وی اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده شد که در زمان ریاست جمهوری خود دو استیضاح از مجلس نمایندگان دریافت کرد. گزارشگر لی جو-اون گزارش می دهد.

انتظار می رود در اوایل سیزدهم ، مجلس نمایندگان ایالات متحده به مراحل استیضاح علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ رأی دهد.

ادعاهای رئیس جمهور ترامپ در لایحه استیضاح چهار صفحه ای ، که توسط حزب دموکرات پارلمان در 12th ارائه شد ، تحریک به جنگ داخلی است.

در این لایحه استیضاح آمده است كه رئیس جمهور ترامپ مرتكب جرائم و جنایاتی از جمله “تحریک خشونت علیه دولت آمریكا” و تشویق طرفداران برای مداخله در بررسی نتایج انتخابات شده است.

گفته شده است که رئیس جمهور ترامپ روز ششم ، هنگامی که جلسه مشترک مجلس نمایندگان برای شمارش و تأیید آرا برگزار شد ، به حمله به پایتخت متهم شد.

وی همچنین تصریح کرد که “افرادی که درگیر جنگ داخلی یا شورش” علیه ایالات متحده هستند تحت ماده (3) ماده 14 این اصلاحیه استیضاح را تحت استیضاح قرار می دهند که داشتن پست های دولتی در آینده را ممنوع می کند.

وی گفت: “در همه این موارد ، رئیس جمهور ترامپ به طور جدی ایمنی ایالات متحده و آژانس های دولتی را تهدید کرده است.” “این یکپارچگی نظام دموکراتیک را تهدید می کند ، مانع انتقال مسالمت آمیز قدرت می شود و سازمان های دولتی برابر را به خطر می اندازد.” .

در همین راستا ، پرزیدنت ترامپ روز 12 ام با خبرنگاران دیدار کرد و گفت: “مردم فکر کردند آنچه من گفتم کاملاً مناسب است” ، بلکه اعتراضات نژادپرستانه که در تابستان گذشته برگزار شد “یک مشکل واقعی” بود.

[녹취:트럼프 대통령] “مردم فکر کردند آنچه من گفتم کاملاً مناسب است …”

پیش از بحث و رای گیری در مورد لایحه استیضاح ، مجلس نمایندگان رئیس جمهور ترامپ را از انجام وظیفه ریاست جمهوری در روز دوازدهم ناتوان اعلام کرد و با استناد به ماده 25 اصلاحیه خواستار آزادی سریع رئیس جمهور ترامپ شد.

از آنجا که معاون رئیس جمهور پنس قبلاً گفته است که بعید است بیست و پنجمین اصلاحیه لغو شود ، مجلس احتمالاً به استیضاح رای می دهد و آن را به سنا ارائه می دهد.

لایحه استیضاح مجلس نمایندگان تنها در صورت تصویب بیش از نیمی از مجلس تصویب می شود.در حال حاضر حزب دموکرات 222 کرسی از 445 کرسی مجلس نمایندگان را در اختیار دارد و انتظار می رود به سنا منتقل شود.

نکته اصلی این است که دو سوم 100 رای مجلس سنا را بدست آورید و دموکرات ها قبل از اینکه رئیس جمهور ترامپ را محکوم و برکنار کنند باید حداقل 17 از 50 جمهوری خواه را در یک مجلس سنا که به درستی تقسیم شده است ، تأمین کنند.

میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان سنا گفت که وی مایل به دعوت نمایندگان مجلس در نوزدهم ، آغاز برنامه ریزی شده جلسه عادی سنا نیست.

بر این اساس ، پیش بینی می شود لایحه استیضاح به سنا ارسال شود و جلسه رسیدگی پس از روی کار آمدن دولت بایدن در تاریخ 20 ام آغاز می شود.

هواداران دونالد ترامپ برای تأیید رای رای دهندگان آمریکایی در تاریخ ششم وارد سالن کنگره می شوند ، جایی که جلسه مشترک سنا و مجلس نمایندگان در آن برگزار می شود و نمایندگان از آن اجتناب می کنند.

در این مورد ، در گذشته این امکان وجود دارد که استیضاح پس از پایان دوره ریاست جمهوری امکان پذیر باشد و تفسیر قانونی تقسیم شود.

در صورت تصویب این لایحه استیضاح از مجلس نمایندگان ، رئیس جمهور ترامپ پس از اندرو جانسون در 1868 و بیل کلینتون در 1998 سومین رئیس جمهور آمریکا استیضاح خواهد شد.

به ویژه ، برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده ، وی به عنوان رئیس جمهوری که در دوره تصدی خود دو بار در مجلس نمایندگان استیضاح شد ، محکوم شد.

در دسامبر سال 2019 ، مجلس نمایندگان لایحه استیضاح را تصویب کرد که می گوید پرزیدنت ترامپ رئیس جمهور اوکراین را به تحقیق درباره مرد ثروتمند ، معاون رئیس جمهور سابق بایدن ، رقیب ریاست جمهوری فراخواند و این را به کمک نظامی به اوکراین مرتبط دانست.

اما لایحه استیضاح ، که ترامپ برای سو abuse استفاده و دخالت در کنگره درخواست می کند ، در فوریه گذشته در سنا رد شد.

دلیل محکومیت رهبران ملی در ایالات متحده این است که برای جلوگیری از تمرکز بیش از حد قدرت در یک مکان ، تفکیک قوا بین قوه مجریه ، قوه مقننه و دادگستری به شدت اجرا می شود.

طبق این اصل اساسی دموکراسی ، قانونگذار ، متشکل از نمایندگان منتخب مردمی ، می تواند رئیس قوه مجریه و قاضی عالی قوه قضائیه را تحمیل کند.

در قانون اساسی ایالات متحده آمده است که قبل از آغاز مراحل استیضاح ، باید شواهدی وجود داشته باشد که رئیس جمهور مرتکب “گنج ، رشوه ، یا جرم و جنایت دیگری” شده است.

جیک کیم ، متروک کره شمالی ، که در سال 2015 وارد ایالات متحده شد و در یوتا مستقر شد ، به صدای آمریکا گفت که حتی نفوذ طرفداران رئیس جمهور ترامپ به کپیتول ممکن است اتفاق افتاده باشد زیرا ایالات متحده دموکراتیک است.

[녹취: 제이크 김 씨] “این هرگز در کره شمالی اتفاق نیفتاده است. بنابراین ، از بعضی جهات ، این ممکن است بسیار غیر دموکراتیک به نظر برسد ، اما در واقع یک دموکراسی است ، بنابراین این اتفاق افتاد. توانایی اعتراض بسیار دموکراتیک است.

از سوی دیگر ، کشیش خانگی مارگارت کیبن در مورد گروهی که قبل از استیضاح حزب دموکرات در 12 ام به دعا به پایتخت حمله کردند ، سوگوار شد.

[녹취:키벤 사제] “حوادث هفته گذشته …”

کیبن گفت: “حوادث هفته گذشته که منجر به کشته شدن ، تخریب و خسارت آمریکایی ها شد ، بسیار تکان دهنده بود.”

این خبر صدای آمریکا لی جو یون است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *