رئیس جمهور ایران “Ball for America” ​​… Blinkoln “ما برای بازگشت به توافق هسته ای عجله نخواهیم کرد” | صدای آمریکا

رئیس جمهور ایران “Ball for America” ​​… Blinkoln “ما برای بازگشت به توافق هسته ای عجله نخواهیم کرد” | صدای آمریکا

[ad_1]

حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران بارها از دولت آمریكا خواسته است به توافق هسته ای ایران (JCPOA. برنامه جامع اقدام مشترك) برگردد و تحریم های دولت آمریكا را كه در 20 ام آغاز شد لغو كند.

رئیس جمهور روحانی امروز در یک سخنرانی تلویزیونی در جمع وزرا گفت: “توپ در ایالات متحده است.” اگر واشنگتن به توافق هسته ای ایران که در سال 2015 امضا شد برگردد ، ما به وعده های داده شده در این توافق کاملا احترام می گذاریم.

وی افزود: من منتظر بازگشت دولت حاکمیت قانون بعدی ایالات متحده و رفع تمام اشتباهات چهار سال گذشته هستم.

رئیس جمهور روحانی هنگام سخنرانی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، خطاب به رئیس جمهور روحانی گفت: “دوران استبداد به پایان رسیده است.”

دولت ترامپ “حداکثر فشار” را بر رژیم ایران وارد کرده است ، از جمله لغو یک جانبه توافق هسته ای با ایران در سال 2018 و بازگرداندن تحریم های اقتصادی.

در همین حال ، تونی بلینکلن بایدن ، وزیر امور خارجه منصوب دولت ، روز گذشته در جلسه تصویب سنا از “سیاست های رئیس جمهور ترامپ ، ایران را خطرناک تر کرد” انتقاد کرد.

وی ضمن تأکید مجدد بر قصد خود برای بازگشت به توافق هسته ای ایران ، گفت با این فرض که ایران به شدت به تعهدات خود در برجام پایبند است ، تصمیم گیری در مورد بازگشت سریع نخواهد داشت.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *