دیپلمات اتحادیه اروپا ماه آینده به روسیه سفر می کند صدای آمریکا

دیپلمات اتحادیه اروپا ماه آینده به روسیه سفر می کند صدای آمریکا

[ad_1]

در حالیکه کشورهای غربی همچنان از مقامات روسیه برای دستگیری رهبر مخالف الکسی ناوالنی و معترضین در حمایت از وی انتقاد می کنند ، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا ماه آینده دیدار خواهد کرد.

یوزف بورل ، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور سیاست خارجی و امنیتی ، روز گذشته (25 ام) در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا ، در یک کنفرانس مطبوعاتی دیروز (25 ام) گفت که وی قصد خود را برای بازدید بیشتر از مسکو در اولین بار اعلام کرده است هفته فوریه به دعوت وزیر خارجه روسیه.

بورل گفت: “بهتر است کشورهای عضو اتحادیه اروپا قبل از بحث استراتژیک در مورد روابط با روسیه ، ابتدا با روسیه صحبت کنند.” وی گفت که آماده گفتگو با روسیه در مورد “همه مسائل” است.

امروز در جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا ، آقای بورل گفت که وی در حال دستگیری نوالی توسط مقامات روسی است.

در این نشست ، برخی از کشورهای عضو خواستار تحریم های اضافی علیه روسیه در رابطه با بازداشت ناوالنی شدند ، اما گزارش شد که هیچ توافقی حاصل نشده است.

در همین حال ، وزارت امور خارجه روسیه گفت سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه و رئیس جمهور بورل باید ماه آینده گفتگو کنند و در مورد موضوعات مورد علاقه دو جانبه مانند مسائل امنیتی بین روسیه و اتحادیه اروپا مانند توافق نامه انرژی هسته ای ایران گفتگو کنند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *