دولت ژاپن گزارش در مورد لغو بازی های المپیک توکیو صدای آمریکا را تکذیب کرد

دولت ژاپن گزارش در مورد لغو بازی های المپیک توکیو صدای آمریکا را تکذیب کرد

[ad_1]

دولت ژاپن برخی گزارش های اخیر رسانه ای مبنی بر تصمیم گیری داخلی برای لغو بازی های المپیک توکیو را که قرار است در ژوئیه برگزار شود ، رد کرد.

منابو ساکای وزیر خارجه ژاپن امروز (22) در جلسه توجیهی منظم گفت که هیچ نتیجه ای در مورد لغو بازی های المپیک توکیو وجود ندارد و دولت در حال آماده سازی برای موفقیت در این مسابقات است.

یوشیهیده سوگا ، نخست وزیر ژاپن نیز تأکید کرد که بازی های المپیک توکیو طبق برنامه ریزی انجام شده در آن روز برگزار می شود و اقدامات خاص برای جلوگیری از عفونت ها با مشورت کمیته بین المللی المپیک (IOC) برای یک اتفاق ایمن در حال بررسی است.

بازی های المپیک توکیو که قرار است در ژوئیه سال گذشته برگزار شود ، به دلیل اثرات جدید عفونت ویروس کرونا به مدت یک سال به تعویق افتاد.

پیش از این روزنامه انگلیسی تایمز با استناد به یک مقام ارشد دولت ژاپن ، توافق بر سر سخت بودن برگزاری بازی های المپیک در داخل دولت و توافق دولت ژاپن بر روی برنامه میزبانی المپیک 2032 وجود داشت.

در همین حال ، در تاریخ 124 بازی های المپیک ، بازی های المپیک به دلیل جنگ لغو شد ، اما این اولین بار است که بازی های المپیک به این ترتیب به تعویق می افتد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *