دولت بایدن در مورد فروش تسلیحات مورد تایید ترامپ سابق تجدید نظر می کند صدای آمریکا

دولت بایدن در مورد فروش تسلیحات مورد تایید ترامپ سابق تجدید نظر می کند صدای آمریکا

[ad_1]

مقامات آمریکایی در تاریخ 27th گفتند که صادرات تسلیحات ایالات متحده به امارات متحده عربی (عربستان سعودی) و عربستان سعودی متوقف می شود.

مقامات آمریکایی می گویند دولت جو بایدن فروش صادرات اسلحه به امارات و عربستان سعودی را که مورد تأیید دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق است متوقف کرده است.

وی توضیح داد که این شامل فروش مهمات به عربستان سعودی و همچنین جنگنده های F-35 است که قرار بود به امارات فروخته شود. وی همچنین افزود كه دولت جدید می تواند در مورد فروش اسلحه مورد تأیید اسلاف خود تجدیدنظر كند.

مقامات گفتند که بیشتر قراردادها محقق می شوند حتی اگر تعلیق وضع شود. با این حال ، اقدامات دولت بایدن احتمالاً در فروش صادرات اسلحه به ایالات متحده به هر دو كشور تجدیدنظر می كند.

پیش از این ، امارات متحده عربی 23 میلیارد دلار سلاح از جمله 50 جنگنده F-35A سفارش داد و عربستان تصمیم گرفت 290 میلیون دلار اسلحه از جمله بمب های هدایت شونده وارد کند.

رئیس جمهور بایدن قول داده است که فروش سلاح به عربستان سعودی را در جریان انتخابات ریاست جمهوری متوقف کند. زیرا سلاح های ارائه شده توسط ایالات متحده به عربستان سعودی می تواند باعث مرگ غیرنظامیان در جنگ داخلی یمن شود.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *