در شهر چه تعداد از مردم نام خیابان را به خاطر می آورند

در شهر چه تعداد از مردم نام خیابان را به خاطر می آورند

[ad_1]

نبش خیابان های Nguyen Chi Thanh و Le Duan (بخش 3 ، شهر تای نین).

فقط نام مکان را بخاطر بسپارید ، نام خیابان را “فراموش” کنید

بسیاری از افراد ، به ویژه افراد مسن ، افراد در کمون های دورافتاده ، هنگامی که به مناطق شهری می آیند ، می خواهند آدرس خاصی پیدا کنند ، فقط باید نام مکان یا ویژگی برجسته را برای رسیدن به آنجا بخاطر بسپارند. خانم نگوین Thi Phuong ، 65 ساله ، در کمون Tra Vong ، منطقه Tan Bien زندگی می کند – زادگاه او Hiep Tan Ward ، شهر Hoa Thanh است.

اگرچه فاصله خیلی زیاد نیست ، اما او فقط گاهی اوقات به دیدار نزدیکان می رود. وقتی کسی آدرس خانه اش را در حومه شهر می خواست ، این مکان فقط شامل نشانه های معروف منطقه نزدیک ، دامنه Ao Ho بود و سپس به کوچه تبدیل می شد ، چه خصوصیاتی در مقابل کوچه داشت. وی در پاسخ به این س whichال که کدام راه را باید طی کرد ، پاسخ داد: “من فقط مکانهایی را به یاد دارم که بسیاری از مردم می شناسند ، اما نام جاده اصلی فعلی را برای بازگشت به خانه قدیمی به یاد نمی آورم.”

آقای ترن وانگ کوانگ بیش از 60 سال سن دارد ، در کمون Binh Ming ، شهر تای نینگ زندگی می کند ، بیش از 20 سال است که به عنوان راننده تاکسی موتور سیکلت کار می کند. او هر روز منتظر مشتری در تقاطع خیابان Vo Van Truyen و Ngo Gia Tu (بخش 2 ، شهر Tay Ninh) است. وی گفت: “من اغلب فقط نام های بزرگ را در خیابان به یاد می آورم ، در حالی که کوچکترها باید از مردم بپرسند که آیا به مکانی یا یک رستوران نزدیک هستند تا تصور اگر این مسیر اصلی نیست ، تصور را آسان تر کنند ، از من پرسید. بلافاصله یادم نمی آید “

آقای Le Nguyen Vuong Nhi- در منطقه 5 ، بخش 1 ، شهر Tay Ninh زندگی می کند ، یک تکنسین ، مدیر و هماهنگ کننده حمل و نقل شرکت خرید Fast House (بخش IV ، شهر Tay Ninh) است. آنه نی گفت که وقتی کالاهایی را به مشتری تحویل می دهد ، او و بسیاری از همکاران نیز فقط نام مکان را به یاد می آورند ، اما نام خیابان را به خاطر نمی آورند. مشتریان همچنین جاده را درجا نشان می دهند ، تعداد کمی از مردم نام جاده به خانه خود را به خاطر می آورند.

عادت ها کم کم تغییر می کنند

اکنون با تلفن های هوشمند ، اگر می خواهید نام خیابان را پیدا کنید ، فقط برنامه Google Map را روشن کنید. آقای Ngo Thanh Le ، ساکن شهرداری Thanh Duc ، منطقه Go Dau ، از سال 2005 به شهر Tay Ninh نقل مکان کرده است. با یادآوری زمانی که پاهایش خیس و پاهایش خشک بود ، هر زمان که مجبور می شد به مکان خاصی برود می خواست به یک مکان خاص برود. فقط راهنمایی پرسید

اما من با برخی از شهروندان (اکنون یک شهر) آشنا شدم و نام خیابان را به خاطر نمی آورم ، آنها فقط مکان خاصی را شامل می شوند. برای مدت طولانی زندگی در … این سرزمین ، اکنون که جاده شهر را می شناسد ، کدام خیابان جدید نام جدید دارد ، اگر آن را نمی داند ، فقط Google Map را جستجو کنید. “بعضی اوقات او (نقشه گوگل) تمام روز را می دود ، اما سرانجام می آید.”

در مورد تانگ چائو ، که گاهی برای تصمیم گیری در شغل یا ملاقات با دوستانش به شهر تای نینگ می رود ، خانم دنگ تی مونگ توونگ گفت که او قبلاً تقریباً از نام خیابان بی توجه بوده است. وی گفت: “من فقط دو مسیر اصلی را می دانستم ، 30 آوریل و انقلاب آگوست.” یک بار ، وقتی می خواست یک نانوایی در خیابان نگوین تی مین خی (بخش 2) پیدا کند ، مجبور شد برای ارسال راهنمایی از دوستانش در فیس بوک پست بگذارد. وقتی به آنجا رسید ، مات و مبهوت ماند زیرا قبلاً اینگونه بوده است.

اکنون من اغلب به جستجوی نقشه گوگل می پردازم. با این حال ، طبق گفته خانم Thuong ، کاربران باید به طور منظم برنامه را به روز کنند ، در غیر این صورت آنها گم می شوند یا به عنوان یک بازی اجرا می شوند.

برای آقای نیی ، به دلیل ماهیت کارش ، او عادت دارد که به خاطر بسپارد و بیشتر نام های خیابان های شهر تای نین و شهر هوآثه را به خاطر سپرده است. “در حال حاضر ، حمل و نقل کالا عمدتا توسط برنامه Google Map – به ویژه برای مبتدیان – هدایت می شود.

با این حال ، بستگی به Google Map نیز چندان مناسب نیست ، زیرا گاهی اوقات به دلیل انحراف مسیر ، مدت زمان زیادی طول می کشد. “زیرا به گفته آقای نیی ، برای کسی که جاده را مانند او می داند ، هنگامی که سفارشی دریافت می کند ، می تواند مسیری را که طی می کند برای صرفه جویی در وقت برنامه ریزی کند. صرفه جویی در وقت تقریباً نیمی از کسانی است که آشنا نیستید با روشی که باید در Google Map جستجو کنید.

به گفته آقای نیی ، یافتن جاده در حومه شهر در حال حاضر دشواری هایی مانند نام بردن از خیابان با حروف دارد. به عنوان مثال ، مسیر DT ، انتقال AB یا نام مسیر تغییر می کند.

شما ژوان

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *