دبیرکل سازمان ملل “خوش آمدید برای پیوستن دوباره به توافق نامه پاریس … انتظارات برای رهبری” | صدای آمریکا

دبیرکل سازمان ملل “خوش آمدید برای پیوستن دوباره به توافق نامه پاریس … انتظارات برای رهبری” | صدای آمریکا

[ad_1]

آنتونی گوترچ ، دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است که از ایالات متحده برای پیوستن به توافق نامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی استقبال می کند.

دبیرکل گوترش دیروز (بیستم) در بیانیه ای از اقدامات رئیس جمهور بایدن برای پیوستن دوباره به توافق نامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوا و پیوستن به همبستگی دولت ها ، شهرها ، مشاغل و مردم در اقدامی بلند پروازانه برای مبارزه با بحران آب و هوا استقبال کرد. دارم انجامش می دهم. “

وی گفت امیدوار است كه رهبران آمریكا تلاش های بین المللی با كربن صفر را تسریع كنند. به ویژه ، او امیدوار است كه ایالات متحده بتواند اهداف و بودجه جاه طلبانه آب و هوا را قبل از كنفرانس تغییر آب و هوا سازمان ملل COP26 ارائه دهد ، برنامه ریزی شده برای پایان سال جاری.

دبیرکل گوترش گفت: “ما برای غلبه بر شرایط اضطراری آب و هوا و بهبودی از شیوع ویروس کرونا ، از نزدیک با رئیس جمهور بایدن و دیگر رهبران همکاری خواهیم کرد.”

همانطور که رئیس جمهور بایدن از اقدام مجدد برای پیوستن به کنوانسیون خبر داد ، 30 روز بعد ایالات متحده می تواند به عضو کامل کنوانسیون پاریس تبدیل شود.

توافق نامه پاریس در مورد تغییر اقلیم یک توافق نامه بین المللی است که 195 کشور در سال 2015 با محتوایی که هر کشور باید اهداف انتشار گازهای گلخانه ای خود را تعیین و اجرا کند ، مذاکره کرده است.

رئیس جمهور پیشین ترامپ در ژوئن 2017 خروج رسمی خود را اعلام کرد و گفت این توافق نامه نسبت به ایالات متحده ناعادلانه است و تعهدات بیشتری را به کشورهای پیشرفته تحمیل می کند.

ماه گذشته ، رئیس جمهور بایدن وزیر امور خارجه پیشین جان كری را به عنوان “نماینده اقلیم” منصوب كرد و اعلام كرد كه طی 100 روز پس از تصدی مقام خود نشست رهبران اقتصادی را با رهبران اقتصادهای بزرگ برگزار خواهد كرد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *