خانوارهای فقیر را مطابق با استانداردهای مرکزی از بین ببرید: تلاش های شهروندان محلی

خانوارهای فقیر را مطابق با استانداردهای مرکزی از بین ببرید: تلاش های شهروندان محلی

[ad_1]

آقای نگوین كوك كین ، دبیر اتحادیه جوانان مو كونگ ، از خانواده Hoa Lai دیدار كرد.

قدم به قدم جلو بروید

خانواده آقای نگوین نگوک دیپ ، 42 ساله ، ساکن محله Binh Loi ، شهرداری هائو Duoc ، منطقه Chau Thanh ، یک خانوار جدید است که در سال 2019 از فقر بیرون آمد. به گفته آقای دیپ ، قبل از اینکه او و همسرش کار پایدار و زندگی ایمن. ضمانتنامه. بیش از سه سال پیش همسرش از نارسایی شدید کلیه رنج می برد و خانواده وی هزینه های زیادی را برای معالجه پزشکی هزینه کردند ، بنابراین او در شرایط سختی قرار داشت.

از آن زمان ، خانواده او به یک خانوار فقیر مرکزی تبدیل شده است. در دوران دشوار ، خانواده Dieppe مورد توجه منطقه قرار گرفتند ، جایی که انجمن کشاورزان شهرداری از یک گاو برای تولید مثل حمایت می کند ، و همسر وی برای حمایت از درمان با کارت بیمه درمانی حمایت می شود. به او وام شغلی نیز داده شد. آقای دیپ با احساس گفت: “با تشکر از این حمایت ، خانواده من دوران سختی را پشت سر گذاشته اند. اگرچه هنوز هم دشوار است اما بسیار بهتر از قبل است.

خانم Tran Thi Hoa Lai ، 47 ساله ، ساکن محله Go Da ، شهرداری مو کنگ ، منطقه Tan Bien ، خوشحال است که به تازگی یک خانه مستحکم ساخته است. قبل از آن ، خانم لای به طور موقت در كلبه ای كوچك در زمینی كه والدینش به او هدیه كرده بودند ، اقامت داشت. کار به عنوان کارمند با درآمد کمی بیش از 100000 VND در روز برای پدر و مادر و فرزندان وی کافی نیست که زندگی او را تأمین کنند ، بنابراین خارج از ساعت کار او آجیل بادام هندی را می گیرد تا پول بیشتری برای مراقبت از او داشته باشد. برای کودکان.

دولت محلی با دیدن وضعیت او ، یک گاو برای پرورش اهدا کرد. اتحادیه شهرداری به شدت حامیان مالی را برای ساختن خانه های مطلوب ، و اهدای دوچرخه به فرزندانشان برای رفتن به مدرسه بسیج کرد. “به لطف حمایت های محلی ، زندگی خانواده ام بسیار بهتر شده است. خانواده من دیگر یک خانواده مرکزی فقیر نیستند. “

کارمندی برای کار ، معلولیت و امور اجتماعی در شهرداری هائو دووک از آقای دیپ دیدن کرد.

در محله Phuoc Hiep ، کمون Phuoc Ninh ، منطقه Duong Minh Chau ، نمونه ای از تلاش های وی توسط مای Thi Ngoc Hien برای غلبه بر مشکلات نعوظ کاملاً شناخته شده است. او با بیماری قلبی متولد شد ، بدن او لاغر و ضعیف است. ازدواج ، زایمان ، زندگی کاملاً دشوار است.

مقامات و اتحادیه زنان کمون به پرورش گاوها کمک می کنند و چرخ خیاطی های صنعتی به او برای داشتن شغل پایدار کمک می کنند. علیرغم مشکلات زیادی که در زندگی وجود دارد ، کفتار همچنان فعالانه در کارهای اجتماعی مانند بسیج لباس های قدیمی ، غذا برای کمک به فقرا نقش دارد. در حمایت از پیشگیری و کنترل بیماری Covid-19 ماسکی درست کرد … وقتی زندگی او پایدار بود ، او فعالانه خواست که خانه فقیر را ترک کند زیرا می خواست دولت به افراد دشوارتر توجه کند.

تلاش کم دولت

در طول یک سال گذشته ، سکونتگاه های روستایی تلاش هایی برای کاهش فقر و ریشه کنی تدریجی خانوارهای فقیر مرکزی داشته اند.

در سال 2019 ، مطابق با استانداردهای مرکزی ، 18 خانوار فقیر در شهرداری فوک نینگ ، منطقه Duong Min Chau وجود داشت ، بیشتر آنها خانوارهای قدیمی شکننده ، تنها و به شدت بیمار بودند. آقای دو توان کیت ، معاون رئیس کمیته مردمی کمون ، گفت که برای از بین بردن خانوارهای فقیر مرکزی ، کمیته حزب و کمیته مردمی کمون شعب و اتحادیه ها را به حمایت و مراقبت از شهروندان هدایت می کنند – 2 خانوار در هر واحد ، از طریق مدل اقدام ، بسیج قوی حامیان مالی برای حمایت از هدایا ، درختان ، نهال ها ، ساخت خانه ها … گام به گام به خانواده ها کمک می کند تا شرایط بهتری داشته باشند و زندگی آنها را تثبیت کنند.

به گفته آقای كیت ، این روش بسیار مثر است ، زیرا در تعیین وظایف به هر شاخه ، سازمان احساس مسئولیت واحد را ایجاد كرده ، از افراد به خوبی مراقبت و حمایت می كند. برای خانوارهایی که تازه از فقر نجات یافته اند ، وامها و آموزشهای حرفه ای برای پیشرفت آنها تسهیل می شود.

Hien (راست) – نمونه ای از کاهش فقر در کمون Phuoc Ninh.

در سال 2019 ، شهرداری مو کنگ ، منطقه تان بین ، دارای 26 خانوار فقیر مرکزی ، 27 خانوار نزدیک به فقرا است. تا سال 2020 ، هیچ خانوار فقیر مرکزی و تقریباً 17 خانوار فقیر وجود نخواهد داشت. به گفته آقای نگوین كوك كین – دبیر اتحادیه جوانان كمون ، در انجام وظایف تعیین شده توسط اتحادیه جوانان منطقه ، هر ساله اتحادیه شهرداری از 2 عضو كمك می گیرد كه شرایط دشواری دارند و برای تحصیل خوب بر مشكلات غلبه می كنند.

در سال 2020 ، اتحادیه جوانان شهرداری برای ساختن سرپناه برای اعضای فقیر بسیج می شود تا ابزار و وسایل کمک آموزشی را برای ادامه تحصیل کودکان در مدرسه فراهم کند. Xa Doan با خانواده Hoa Lai برنامه ای سالانه برای حمایت از فرزندان خود برای ادامه تحصیل دارد. علاوه بر این ، اتحادیه جوانان کمون به کمیته حزب و کمیته مردمی کمون پیشنهاد کرد که در آینده سرمایه و راهنمایی برای کار خانم هوآ لای فراهم کند تا وی بتواند زندگی خود را تأمین کند و از هر دو مراقبت کند. کودکان در مدرسه.

خانم نگوین تی کم هونگ ، معاون رئیس کمیته مردمی شهرداری مو کنگ ، گفت که نزدیک کردن خانوارهای فقیر مرکزی به فقر یا حمایت از خانوارهایی که نمی توانند از فقر نجات پیدا کنند به درستی اجرا شده است. از منطقه گام به گام تفکر خود را برای خواندن تغییر دهید ، مانند گذشته به جلو نگاه کنید ، به مردم کمک کنید تا اراده کمک به خود را داشته باشند.

خانم هوآ لای و دخترش.

شهرداری هائو دووک ، منطقه چائو ثان نیز محلی است که تلاش زیادی برای کاهش فقر کرده است. به گفته آقای نگوین وان دات ، رئیس کمیته مردمی شهرداری هائو دووک ، در سال 2019 تعداد خانوارهای فقیر مرکزی در کمون 20 خانوار است.

در سال 2020 ، کمیته حزب و کمیته مردمی کمون تلاش خواهند کرد تا ساخت خانه ها را به پایان برسانند ، گاوهای تولید مثل و کارت های بیمه درمانی به خانواده های فقیر مرکزی بدهند. “خانوارهای فقیر تقریباً به فقر رسیده اند ، این منطقه همچنان به توجه خود ادامه می دهد ، گام به گام به آنها کمک می کند تا برای پیشرفت پیشرفت کنند.”

می توان گفت كه كاهش فقر در سطح شهروندان همواره كوشش رهبران محلی بوده و در تحقق هدف اصلی كاهش فقر در استان نقش داشته است.

شما ژوان

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *