حزب حاکم میانمار “شکنجه های نظامی و شرم آور باید فوراً آزاد شود” … شورای امنیت اضطراری تشکیل شد | صدای آمریکا

حزب حاکم میانمار “شکنجه های نظامی و شرم آور باید فوراً آزاد شود” … شورای امنیت اضطراری تشکیل شد | صدای آمریکا

[ad_1]

اتحادیه خلق دموکراتیک (NLD) میانمار که با کودتای نظامی از رژیم خود محروم شد ، از ارتش خواست که فوراً مشاور ایالتی آنگ سان سوچی را آزاد کند.

امروز (دوم) در بیانیه ای که در فیس بوک منتشر شد ، کمیته اجرایی NLD به ارتش اعلام کرد که “ما مشاوران شرم ، رئیس جمهور یون مین و سایر بازداشت شدگان را در اسرع وقت آزاد خواهیم کرد و نتایج انتخابات نوامبر سال گذشته را تشخیص خواهیم داد پارلمان جدید “فوری.

NLD گفت: “ما این را به عنوان لکه ای در تاریخ میانمار و تاریخ نظامی می بینیم.”

بیانیه کمیته اجرایی NLD در آن روز اولین موضع رسمی بود که پس از اعلام وضعیت اضطراری ارتش در رژیم ملی روز گذشته (اول) و بازداشت اعضای اصلی دولت و حزب حاکم ، از جمله مشاور ملی سو ژی.

از زمان کودتا تاکنون هیچ گزارش رسمی درباره محل زندگی سوچی و رئیس جمهور یون مینگ گزارش نشده است ، اما مشخص است که آنها در حبس خانگی هستند.

رویترز گزارش داد ، در میانمار ، فرودگاه یانگون مسدود است ، در حالی که نیروهای نظامی و پلیس در حال حاضر در شهرهای بزرگی مانند نپیدو ، پایتخت مستقر هستند. شناخته شده است که بانکداری ، که با اینترنت و تماس تلفنی که روز قبل مسدود شده بود ، قطع شده بود ، با بازیابی ارتباطات به حالت عادی بازگشت.

در همین حال ، صداهای جامعه جهانی همچنان محکومیت کودتای نظامی در میانمار را محکوم می کنند.

دیروز جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا در بیانیه ای اظهار داشت كه این حادثه “حمله مستقیم به دموكراسی و حاكمیت قانون در برمه” است. “ما مسئول سرنگونی دموكراسی در برمه هستیم. ما با شرکای خود کار خواهیم کرد “

پرزیدنت بایدن هشدار داده است که معکوس کردن پیشرفت در دموکراسی برمه مستلزم بررسی فوری قوانین و اختیارات تحریم ما است و اقدامات مقتضی انجام خواهد شد.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترچ همچنین ابراز نگرانی کرد که “(کودتا) ضربه جدی به اصلاحات دموکراتیک میانمار خواهد بود ، و گفت:” من بازداشت مشاوران را به دلیل شرمندگی ، رئیس جمهور یون مین و دیگر رهبران سیاسی به شدت محکوم می کنم. شورای امنیت سازمان ملل جلسه اضطراری را در تاریخ دوم در میانمار تشکیل می دهد.

وانگ وون بن سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: چین همسایه دوستانه میانمار است و امیدواریم هر طرف میانمار اختلافات را به نرمی حل کند و ثبات سیاسی و اجتماعی را در چارچوب قانون اساسی و قانون حفظ کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *