تمرکز بر حمایت از توسعه شرکت های کوچک و متوسط

تمرکز بر حمایت از توسعه شرکت های کوچک و متوسط

[ad_1]

کارگران در یک شرکت کاغذ برنج در شهر Hoa Than کار می کنند.

در سالهای اخیر ، دولت با تشخیص نقش بزرگ شرکتهای خصوصی ، سیاستهای زیادی را برای حمایت و ارتقاء توسعه ، از جمله قانون حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط ​​(که از 1 ژانویه 2004) در سال 2018 اعمال شده است ، صادر کرده است.

علیرغم مزایای زیاد ، این تجارت از نظر فضای تولید ، منابع سرمایه نیز با مشکلات زیادی روبرو است … این موانع مشکلاتی هستند که بسیاری از شرکت ها نمی توانند به تنهایی بر آنها فائق آیند.

هنوز مشکلات زیادی وجود دارد

در سالهای اخیر ، شرکتهای استان از نظر کمی و کیفی توسعه یافته اند ، که سهم مهمی در توسعه اقتصادی-اجتماعی استان دارد. تعداد شرکتهای نوپا در طول این سالها افزایش یافته است.

بر اساس گزارش وزارت برنامه ریزی و سرمایه گذاری (MPI) ، در سال 2020 تعداد شرکتهای تازه ثبت شده 748 شرکت است. به طور خاص ، در 7 ماهه اول سال 2021 473 شرکت تازه ثبت شده با سرمایه نزدیک به 6 میلیارد VND وجود داشت که به ایجاد اشتغال برای کارگران که به طور فزاینده به بودجه استان کمک می کنند.

در حال حاضر 6،051 شرکت در استان با سرمایه ثبت شده 120،630 میلیارد VND وجود دارد. در میان 6،051 بنگاه اقتصادی 5،839 شرکت کوچک و متوسط ​​وجود دارد که 96.49 درصد را نشان می دهد. اکثر بنگاه های کوچک و متوسط ​​هنوز در مدیریت و مدیریت محدود هستند ، منابع مالی ضعیفی دارند و تعداد بنگاه هایی که با ضرر کار می کنند یا منحل شده اند بسیار زیاد است. خانوارهای تجاری هنوز در بسیاری از جنبه ها محدود هستند: مقیاس ، سطح حاکمیت ، کاربرد فناوری و بازار.

در طول زمان گذشته ، استان شرایط زیادی را برای توسعه مشاغل ایجاد کرده است ، از جمله: سیاست ارتقای صنعتی ، تمرکز بر ماشین آلات و تجهیزات ، انتقال فناوری ، نمایش فنی ، طراحی و تولید بسته بندی و محصولات. بهبود بهره وری و کیفیت محصولات و کالاهای شرکت ها ؛ کاربرد فناوری ، انتقال و نوآوری ، توسعه بازار فناوری ، مالکیت معنوی ؛ حمایت از شرکتهای نوپا ، شرکتهای کوچک و متوسط ​​که از خانوارهای تجاری به شرکت تبدیل می شوند …

با این حال ، سیاستهای حمایت از توسعه مشاغل در استان هنوز محدود است ، به ویژه برای شرکتهای کوچک و متوسط. تبدیل از یک تجارت داخلی به یک شرکت هنوز خودجوش است. هیچ سیاست مناسبی برای تشویق خانواده های مشاغل واجد شرایط برای تبدیل به مشاغل وجود ندارد.

به گفته اداره برنامه ریزی و سرمایه گذاری ، تا پایان سال 2020 480 شرکت منحل شده با سرمایه 1.898 میلیارد VND و 216 شعبه ، محل های تجاری و دفاتر نمایندگی متوقف می شوند. 101 شرکت به طور موقت تجارت خود را تعطیل کردند.

دلایل زیادی منجر به سقوط شرکت ها می شود ، مانند: منابع ضعیف. ظرفیت مدیریتی ، حاکمیت شرکتی ، دانش حقوقی ضعیف منجر به کارآیی پایین تجارت می شود ، تولید و برنامه های تجاری در جهت بهبود رقابت نیست. توانایی ارتباط با بازارها ، تبلیغ و فروش محصولات هنوز ضعیف است و محصولات این شرکت به ندرت از طریق کانالهای مصرف مراکز خرید بزرگ توزیع می شود …

کارگران در یک شرکت فرآوری آب نبات در شهر Hoa Than کار می کنند.

بسیاری از سیاست ها برای حمایت از توسعه کسب و کار

طبق اعلام وزارت برنامه ریزی و سرمایه گذاری ، سیاستهای حمایت از مشاغل شامل معافیت و کاهش مالیات بر درآمد شرکتها ، اجاره زمین ، مالیات بر کاربری زمین ، مالیات بر کاربری اراضی غیر کشاورزی ، مطابق قانون …

این استان قصد دارد زمینی را برای تشکیل و توسعه خوشه های صنعتی ، مناطق برای پردازش محصولات کشاورزی و غیره با تمرکز بر شرکت های کوچک و متوسط ​​مطابق برنامه ریزی مصوب کاربری زمین اختصاص دهد. تسریع بازیابی زمین هایی که به طور ناکارآمد و برای مقاصد نامناسب در پارک های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند تا سازماندهی بنگاه ها ، شرکت های تولیدی و تجاری مورد نیاز را تسریع کند.

ارتقاء دانش حقوقی برای مدیران ، کارکنان حقوقی ، کارگران کمک های حقوقی و شبکه ای از مشاوران حقوقی به شرکت های کوچک و متوسط. پشتیبانی از دانش آموزش مدیریت کسب و کار برای بهبود مهارت های عملیاتی ، مدیریت کسب و کار ، تولید و مدیریت کسب و کار.

برای حمایت از توسعه پایدار بنگاه ها ، بخش برنامه ریزی و سرمایه گذاری با سازمان ها و واحدهای مربوطه برای اجرای برنامه های آموزشی توسعه منابع انسانی مانند: آموزش راه اندازی کسب و کار همکاری می کند. برنامه های آموزشی برای هدایت تهیه برنامه های تجاری و تولیدی برای تبدیل خانوارهای تجاری به شرکت ؛ برنامه های حمایتی شرکتی و آموزشی مطابق دستورالعمل.

نی تران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *