تماسها به بالا بین کره و چین … تبلیغ شی جین پینگ به کره

تماسها به بالا بین کره و چین … تبلیغ شی جین پینگ به کره

[ad_1]

رئیس جمهور کره جنوبی مون جائه این و رئیس جمهور چین شی جین پینگ امروز (بیست و ششم) با یکدیگر تماس گرفتند تا در مورد این موضوع با کره شمالی و سفر رئیس جمهور شی جین پینگ به کره جنوبی گفتگو کنند.

کاخ آبی کره جنوبی گفت رئیس جمهور مون جائه این و رئیس جمهور شی جین پینگ یک جلسه 40 دقیقه ای تلفنی داشتند که از ساعت 21:00 به وقت محلی در تاریخ 26 برگزار شد.

به گفته کاخ آبی ، رئیس جمهور مون جائه این خواستار “نقش سازنده چین در حل مشکلات از طریق گفتگو” در ارتباط با وضعیت شبه جزیره کره شد.

کاخ آبی گفت: در پاسخ ، رئیس جمهور شی گفت: “ما از گفتگوی بین کره ای بین دو کره حمایت می کنیم” و گفت: “چین از نقش کره در قطعنامه سیاسی قدردانی می کند.”

علاوه بر این ، شی گفت: “من فکر نمی کنم کره شمالی راه گفتگو با ایالات متحده و کره جنوبی را بسته باشد ، همانطور که کره شمالی در هشتمین کنگره حزب کارگر فاش کرد” ، و گفت: “وضعیت شبه جزیره کره معمولاً پایدار است. “

رئیس جمهور مون جائه این نیز در خی گفت: “من مشتاقانه منتظر ادامه ارتباطات بین دو کشور هستم تا به محض تثبیت اوضاع کرونر و تحقق شرایط سفر به کره انجام شود.”

رئیس جمهور شی جین پینگ پاسخ داد: “من منتظر دیدن شما به محض فراهم شدن شرایط” و “امیدوارم مقامات دیپلماتیک دو کشور تماس مداوم داشته و برای این منظور از نزدیک ارتباط برقرار کنند.”

رئیس جمهور مون جه این و رئیس جمهور شی جین پینگ از ماه مه سال گذشته هشت ماه با یکدیگر گفتگو کرده اند.

به ویژه ، شایان ذکر است که تماس تلفنی بین رهبران جمهوری قزاقستان و چین ابتدا در شرایطی انجام خواهد شد که روسای جمهور ایالات متحده جو بایدن و رئیس جمهور مون جائه این مکالمه تلفنی برقرار نکرده اند.

یک مقام کاخ آبی توضیح داد: “سال گذشته ، رئیس جمهور وی نتوانست به کره بازگردد ، بنابراین دو رهبر به توافق رسیدند که اگر حتی بتوانند سال نو را جشن بگیرند ، خوب خواهد بود.”

به گفته کاخ آبی ، دو رهبر اعلام کردند که 2021-2022 “سال تبادل فرهنگی بین کره و چین” خواهد بود و توافق کردند که برای 30 سال آینده طرحی را از طریق کمیته توسعه آینده کره و چین تنظیم کنند روابط “

اخبار صدای آمریکا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *