تلاش برای یافتن راه حل هایی برای حمایت از تولید محصولات کشاورزی

تلاش برای یافتن راه حل هایی برای حمایت از تولید محصولات کشاورزی

[ad_1]

نقطه موقت تحویل و دریافت محصولات کشاورزی ، ایجاد شده توسط استان در شهر ترنگ بنگ.

در مواجهه با توسعه پیچیده وضعیت همه گیری ، اکثر استانها و شهرهای جنوبی دستورالعمل نخست وزیر 16 / CT-TTg را در مورد فاصله گذاری اجتماعی ، بازارهای عمده فروشی بسیار بزرگ محصولات کشاورزی در شهر اجرا کرده اند. هوشی مین (محل اصلی مصرف کشاورزان در تای نینگ و برخی استانها و شهرهای دیگر از طریق تجار) به طور موقت بسته شده است تا از پیشگیری و کنترل همه گیری ها اطمینان حاصل شود. در چند وقت اخیر ، استان به همراه ادارات ، شعب و مقامات محلی تلاش کرده اند تا راهکارهایی را برای مصرف محصولات کشاورزی پیدا کنند تا از مشکلات کشاورزان کاسته شود.

مصرف محصولات کشاورزی در فصل اپیدمی ، مشکلات را جمع می کند

یک واقعیت وجود دارد که باید پذیرفته شود ، در این مرحله کل سیستم سیاسی “کشیده” است ، از بیماری همه گیر جلوگیری کرده و با آن مبارزه می کند ، در حالی که هدف تثبیت تولید را تضمین می کند. این یک کار چالش برانگیز است که در اجرای سیاست پیشگیری و کنترل همه گیری ها در استان ، با مشارکت در کنترل سریع این اپیدمی ، به حمایت مردم نیاز دارد.

به گفته وزارت کشاورزی و توسعه روستایی (MARD) ، از طریق ملاحظات کشاورزان و درک وضعیت محلی ، به دلیل تأثیر همه گیری کووید ، کشاورزان در ارتباط و مصرف با مشکلات زیادی روبرو هستند. به طور خاص ، خامه سیب 822 تن ، تارو 300 تن ، ذرت 87 تن ، کره 5 تن ، جوانه بامبو 4 تن ، کدو تنبل 5.8 تن ، خردل 12 تن ، پرتقال ، پرتقال و نارنگی 100 تن ، قایق لانگان. 48 تن ، 324 تن گوشت گاو ، 675 تن سبزیجات گاو ، حدود 2 تن گوشت گاومیش و گاو در روز ذبح می شوند … جایی برای مصرف وجود ندارد ، در حالی که تقاضا در روستاها زیاد نیست. و در شرایط همه گیر ، نه تنها تای نینگ ، استانها و شهرهای دیگر نیز در مصرف با مشکل روبرو هستند.

به گفته وزارت کشاورزی و توسعه روستایی ، در گذشته محصولات کشاورزی عمدتا از طریق عمده فروشان در شهر هوشی مین ، استانها و شهرهای همجوار به فروش می رسید. با شیوع همه گیر ، این بازارها موقتاً بسته شد و حمل محصولات کشاورزی از استان به شهر هوشی مین و استانهای همجوار به دلیل افزایش هزینه ها و زمان نامناسب حمل و نقل با مشکل روبرو شد.

علاوه بر این ، در آغاز همه گیری ، مصرف کنندگان مواد غذایی را جمع آوری کردند ، که منجر به قیمت بالا و کمبود کاذب محصولات کشاورزی شد. سپس کالاها متراکم ، شلوغ ، معامله گران نمی توانستند بفروشند ، بنابراین خرید خود را از کشاورزان ادامه ندادند. حمل و نقل به دلیل اعلامیه پزشکی از نقاط قرنطینه مشکل و کند است. کاهش تقاضای مصرف کننده …

به گفته این معامله گر ، بازار عمده فروشی پل K13 نه تنها محصولات کشاورزی منطقه Duong Min Chau ، بلکه سایر شهرک ها را نیز جمع آوری می کند. از بازار عمده فروشی پل K13 ، محصولات کشاورزی توسط تجار برای مصرف به شهر هوشی مین و استانهای همجوار منتقل می شود ، تنها حدود 30 درصد از محصولات کشاورزی در استان مصرف می شود. وقتی بازار کشاورزان روی پل K13 و بازارهای عمده فروشی در شهر هوشی مین به طور موقت بسته شد ، تجارت مانند قبل مطلوب نبود ، تنها چند تاجر باقی ماند تا محصولات کشاورزی را جمع آوری کرده و با کامیون به شهر منتقل کنند. هوشی مین و سایر استانها و شهرها به شرکای معروف فروخته شد.

به خصوص برای تجار روستایی ، کشاورزان خود را برداشت می کنند و سپس آنها را با موتور حمل می کنند تا به تجار بفروشند. معامله گران خرده فروشی را از کشاورزان خریداری می کنند ، آنها را روی سه چرخه یا کامیون های کوچک بار می کنند و برای مصرف به بازارهای سنتی حومه می برند.

به گفته آقای نگوین دین ژوان ، مدیر بخش کشاورزی و توسعه روستایی ، این مشکل در بسیاری از استانها و شهرها یک مشکل رایج است. بخش کشاورزی به دنبال هماهنگی با بخشها ، استانها و شهرهای مرتبط برای یافتن راه حلهایی برای مصرف محصولات کشاورزی است.

قدرت خرید به شدت کاهش یافت

بازارهای سنتی سنتی اصلی مانند بازار Long Hoa ، Hoa Thanh City ، Market 3 per Ward ، TP را کاوش کنید. در تای نین محصولات کشاورزی مانند سبزیجات و میوه ها نسبت به قبل افزایش چندانی نداشته است. با این حال ، به دلیل توسعه پیچیده اپیدمی ، مردم محدود به بازار بودند ، تعداد محصولات کشاورزی که در بازارهای سنتی فروخته می شد زیاد نبود. افزایش قیمت برخی از اقلام از استانها و شهرهای دیگر مانند سبزیجات و غده های منشأ از دلات وجود دارد.

یک تاجر کوچک کشاورزی در بازار لونگ هوآ گفت که در چند وقت اخیر برخی گزارش ها مبنی بر افزایش قیمت محصولات کشاورزی توسط تاجران کوچک منتشر شده است. به گفته این تاجر کوچک ، وضعیت فوق رخ داده است ، اما باید از جنبه های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

در آماده سازی برای اعمال فاصله اجتماعی ، با توجه به ذهنیت جمعیت ، مردم برای خرید سبزیجات و غده ها برای ذخیره جمع شدند ، بنابراین وضعیت غیرعادی “جستجوی مازاد عرضه” وجود داشت. در آن زمان ، معامله گران وقت نداشتند محصولات کشاورزی را برای فروش به خرده فروشان در بازارهای سنتی حمل کنند ، بنابراین قیمت سبزیجات و غده … نسبت به روزهای عادی کمی افزایش یافت. سپس همه چیز به حالت عادی برمی گردد.

به گفته یک معامله گر کوچک در بازار لونگ هوآ ، در حقیقت ، فقط سبزیجات و غده ها ، که در سایر شهرک ها تخصص دارند ، گران شده اند. با توجه به افزایش هزینه های حمل و نقل ، رانندگان برای جابجایی باید مراحل معاینه پزشکی را طی کنند. زمان تحویل بیشتر منجر به از بین رفتن برخی از سبزیجات و غده می شود.

شرکتی که محصولات کشاورزی را از Dalat به Tay Nin منتقل می کند ، گفت که همه گیری پیچیده است ، این شرکت هزینه زیادی صرف آزمایش کووید -19 برای رانندگان و دستیاران خودرو و غیره کرده است ، اما نه به خاطر آن. این تجارت قیمت حمل و نقل را افزایش می دهد ، که فقط با نرخ فعلی افزایش می یابد.

آقای چائو تان لانگ ، مدیر بخش مدیریت بازار استان ، گفت که نیروهای مدیریت بازار بسیار علاقمند به اقدام برای استفاده از این همه گیری برای گمانه زنی در مورد افزایش قیمت کالاها ، از جمله محصولات کشاورزی هستند. آقای لانگ نیز به طور منظم نظرسنجی می کند و قیمت ها ثابت می مانند.

معامله گران محصولات کشاورزی را در حومه شهر با موتور کوچک به بازار Long Hoa (شهر Hoa Thanh) منتقل می کردند تا به تجار کوچک بفروشند.

راه حل های بیشتری برای حمایت از تولیدات کشاورزی بیابید

ایجاد استان نقاط تحویل و پذیرش موقت برای عرضه محصولات کشاورزی به شهر هوشی مین جهت مصرف و بالعکس باعث افزایش کارایی می شود. ما معامله گران زیادی در Tay Ninh و TP داریم. هوشی مین این مکان را برای تحویل و دریافت محصولات کشاورزی انتخاب کرد و به کاهش هزینه های حمل و نقل کمک کرد.

علاوه بر این ، بخش حمل و نقل تای نین نیز همه شرایط مطلوب را برای توزیع محصولات کشاورزی در استانها ایجاد کرده و بالعکس ، روند صدور گواهینامه های شناسایی “کانال سبز” را سرعت بخشیده است ، به طوری که در گذشته تقریبا هیچ مشکلی وجود نداشت. با کامیون ها ، محصولات کشاورزی را که روی دروازه گیر کرده اند به استان منتقل می کنند.

آقای نگوین دین ژوان – مدیر گروه کشاورزی و توسعه روستایی گفت که تا کنون تعداد سبزیجات ، غده ها و میوه ها در کشاورزی از مصرف حدود 210 تن محصولات کشاورزی (بدون احتساب تعداد سازمان ها) و حمایت از مصرف حمایت می کند. ) ، از جمله حدود 8 تن محصولات کشاورزی با سبزیجات برگ دار – سبزیجات میوه ای (آمارانت ، اسفناج ، کلم ، کدو ، کدو ، خربزه تلخ ، بامیه ، خیار …) شاخه های بامبو ، ذرت ، کدو … و 200 عدد تن تارو در شهر هوآ تان (200/300 تن).

برای برخی از محصولات کشاورزی که هنوز مصرف نشده اند ، عمدتا خامه سیب و لونگان ، وزارت کشاورزی و توسعه روستایی با همکاری اداره پست استان از اداره کل پست و مخابرات خواسته است که از مصرف در 63 استان و شهر حمایت کند. .

در مورد فرآورده های دامی ، تا 31 ژوئیه ، 1 008 722 مرغ صنعتی به وزن 2 میلیون و 422 هزار و 345 کیلوگرم در استان وجود داشت که برای فروش وارد بازار شدند اما فروش آنها امکان پذیر نبود و باعث افت شدید قیمت فروش شد.

از این رو ، وزارت کشاورزی و توسعه روستایی اسناد را به هیئت مدیره منطقه اقتصادی ، هیئت مدیره شهرک صنعتی استان ، مناطق و خوشه های صنعتی ، شرکت ها ، شرکت ها ، سوپر مارکت ها و سیستم های توزیع کشاورزی ارسال کرد. محصولات محلی در حومه … پیشنهاد حمایت از مصرف.

این اداره همچنین کانالهای ارتباطی دیگری مانند انتشار وب سایت این اداره ، وب سایت مصرف کشاورزی وزارت کشاورزی و توسعه روستایی و غیره را توسعه می دهد و به طور منظم با بخشهای مرتبط هماهنگ می کند تا راه حلهای موثری را برای تهیه محصولات برای کشاورزان استان در طول این مدت بیابد. دوره سختی به دلیل اپیدمی

تان هانگ[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *