تایوان “12 هواپیمای نظامی چینی به منطقه شناسایی پدافند هوایی حمله کردند” صدای آمریکا

تایوان “12 هواپیمای نظامی چینی به منطقه شناسایی پدافند هوایی حمله کردند” صدای آمریکا

[ad_1]

بمب افکن ها و جنگنده های چینی به بیست و سومین منطقه شناسایی هوایی دفاع هوایی تایوان (ADIZ) حمله کردند و نیروهای تایوانی به آنها پاسخ دادند.

امروز وزارت دفاع تایوان گفت که هشت بمب افکن چینی و چهار هواپیمای جنگنده وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی در جنوب شرقی تایوان شده اند.

منطقه حمله بین جزیره اصلی تایوان و جزایر پراتاس (جزایر دونگسا) در دریای چین جنوبی است که به طور موثر توسط تایوان کنترل می شود.

تا پیش از این ، چین تایوان را به خاطر قلمرو خود ادعا کرده و هواپیماهای نظامی را برای اهداف شناسایی در منطقه به فضا پرتاب کرده است ، اما شناخته شده است که برای تعدادی از هواپیماهای نظامی که از این طریق بسیج می شوند ، به طور غیرمعمولی بزرگ است.

طبق گفته ارتش تایوان ، در همان روز طرف چینی بمب افکن های H-6K ، جنگنده های J-16 و هواپیماهای گشت زرهی ضد زیردریایی Y-8 را مستقر کرد.

وزارت دفاع تایوان در یک اخطار پخش اعلام کرد که پس از عقب نشینی هواپیماهای نظامی چین ، در حال استقرار موشک و ردیابی مسیر خود است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ند پرایس امروز در بیانیه ای گفت: “چین اصرار دارد فشار نظامی ، دیپلماتیک و اقتصادی بر تایوان را خاتمه دهد و گفتگوی معناداری با نمایندگان منتخب دموکراتیک تایوان انجام دهد.”

وزارت امور خارجه تأکید کرد که “ایالات متحده به حمایت از تایوان در حفظ توانایی دفاع شخصی کافی ادامه خواهد داد.”

دولت چین در مورد اعلامیه ارتش تایوان توضیحی نداده است.
اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *