تایوان “هواپیماهای نظامی چینی ، هواپیماهای شناسایی ایالات متحده وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی می شوند” | صدای آمریکا

تایوان “هواپیماهای نظامی چینی ، هواپیماهای شناسایی ایالات متحده وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی می شوند” | صدای آمریکا

[ad_1]

وزارت دفاع تایوان گفت که شش هواپیمای نظامی چینی و یک هواپیمای شناسایی ایالات متحده دیروز (سی و یکمین) وارد منطقه شناسایی دفاع هوایی جنوب غربی تایوان (ADIZ) شدند.

طبق گفته وزارت دفاع تایوان ، هواپیماهای نظامی چین شامل دو جنگنده J-10 و چهار جنگنده J-11 در نزدیکی جزایر پراتاس (جزایر دونگسا) در دریای چین جنوبی پرواز کردند.

وزارت دفاع تایوان توضیح داد ، در همان زمان ، یک هواپیمای شناسایی آمریکا در قسمت جنوب غربی منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان ظاهر شد. با این حال ، او نوع و مسیر هواپیمای شناسایی آمریکایی را فاش نکرد.

وزارت دفاع تایوان فعالیت نظامی چین در منطقه را از سپتامبر سال گذشته اعلام کرده است ، اما برای اولین بار به طور عمومی پرواز هواپیمای شناسایی ارتش ایالات متحده را ذکر کرد.

رویترز گفت که فعالیت نیروهای آمریکایی در منطقه از جمله هواپیماها و کشتی های جنگی آمریکایی که از تنگه تایوان عبور می کنند غیرمعمول نیست ، اما مقامات تایوانی در مورد فعالیت های نظامی آمریکا اظهار نظری نکردند.

دولت چین علیه هواپیماهای شناسایی آمریکا که در اطراف تایوان پرواز می کنند قیام کرده و گفته است “این به صلح و ثبات منطقه کمک نمی کند”.

رسانه های تایوانی گزارش دادند که فقط در ماه گذشته بیش از 20 هواپیمای چینی وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان شده اند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *