تانگ چائو: ساخت کانال فلفل یک راه حل مهم برای ارتقا توسعه کشاورزی است

تانگ چائو: ساخت کانال فلفل یک راه حل مهم برای ارتقا توسعه کشاورزی است

[ad_1]

واحد ساختمانی باید فوراً کانال زهکشی Hoi Thanh را تا پایان آگوست 2021 تکمیل کند.

اثر عملی

سرمایه گذاری استان در بسیاری از پروژه های سیستم زهکشی در مناطق Duong Min Chau و Tang Chau برای مقابله با جاری شدن سیل در این سرزمین ها در طول فصل بارندگی – که برای سالهای زیادی وجود داشته است – باعث تحریک مردم محلی شده است. این پروژه در ابتدا نتایج عملی به همراه داشت. مردم شروع به تبدیل محصولات ناکارآمد به محصولات با ارزش اقتصادی بالا کردند.

2 پروژه زهکشی در استان تان چاو وجود دارد که توسط این استان سرمایه گذاری شده است ، از جمله سیستم زهکشی Hoi Tan – Hoi Than (Tan Hoi Commune) و Tan Fu – Tan Hung. تاکنون کانال زهکشی Hoi Than تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

مردم در شهرداری تان هوی گفتند که در گذشته این منطقه عمدتا با گیاه کاساوا کاشته می شد. هر ساله ، از ژوئیه تا سپتامبر ، باران زیادی می بارد ، این منطقه دچار آبگرفتگی می شود ، گاهی اوقات از عمق 0.5-1 متر طول می کشد 1-1.5 ماه. بنابراین ، اگر فصل بارندگی زود باشد ، مردم باید رشته فرنگی را از ریشه خارج کنند و فرار کنند ، رشته فرنگی جوان کیفیت خوبی ندارد. حتی مواردی وجود دارد که امکان ریشه کن کردن وجود نداشت ، گیاهان گیاهان کاساوا دچار آبگرفتگی شده و باید آنها را رها کرد و کشاورزان خسارات زیادی متحمل شدند.

سیستم زهکشی تکمیل شده موثر است. فصل بارانی است ، اما مناطق قبلاً طغیان شده دیگر آبگرفتگی ندارند ، کانال ها کاملاً تخلیه شده اند. برخی از خانوارها به رشد درختان میوه و رشته فرنگی روی آورده اند ، در ابتدا با نتایج مثبت ، کشاورزان بسیار هیجان زده هستند.

به ویژه برای سیستم زهکشی Hoi Thanh ، طبق گفته هیئت مدیره پروژه سرمایه گذاری کشاورزی استان ، سیستم زهکشی طراحی شده دارای طول کلی 11،118 متر کانال است ، ساخت 9،860 متر را به پایان رسانده و به 62٪ رسیده است. هیئت مدیره و واحد ساخت و ساز در حال سرعت بخشیدن به ساخت و ساز هستند ، بنابراین می توان کار را در 30 اوت 2021 به پایان رساند ، به موقع تخلیه آب برای فصل بارندگی امسال.

آقای نگوین ون خان ، ساکن محله Hoi Thanh ، شهرداری Tan Hoi – جایی که این پروژه در حال اجرا است ، ضمن نظارت بر روند پیشرفت ساخت و ساز ، تلفن خود را باز کرد تا صحنه را در فصل باران سال گذشته ، در محل ساخت و ساز به ما نشان دهد. تا 0.5 متر امسال اگرچه باران شدید بود اما به گفته آقای خانه این امکان وجود دارد که آب باران به کانال زهکشی ساخته شده تخلیه شود ، بنابراین این منطقه دچار آبگرفتگی نمی شود.

آقای هان گفت که وقتی سیل در فصل بارندگی در این سرزمین به پایان رسید ، او در مورد چگونگی تبدیل 2 هکتار رشته فرنگی و بادام زمینی از قبل کاشته شده به درختان میوه با بازده اقتصادی بالا کشف خواهد کرد.

صحنه سیل در محله Hoi Than در فصل بارندگی 2018 (عکس تهیه شده توسط مردم محلی).

هنوز سخت است

طبق کمیته راهبری پروژه سرمایه گذاری استانی برای کشاورزی ، در حین اجرای دو سیستم زهکشی ، Hoi Thanh – Hoi Thanh (شهرداری تان هوی) و Tan Phu – Tan Hung ، هنوز مشکلاتی وجود دارد که جبران خسارت و پاکسازی سایت کار می کند

بر این اساس ، به بیشتر خانوارهایی که زمین آنها درگیر پروژه سیستم زهکشی Hoi Thanh است ، غرامت پرداخت شده است. با این حال ، هنوز 2 خانوار وجود دارد که کار جبران خسارت را تمام نکرده اند. که در آن 1 خانوار 50٪ غرامت و 1 خانوار به دلیل سو compensation استفاده جزئی از طریق 2 خانوار همسایه ، غرامت کافی دریافت نکردند.

تان پو – پروژه زهکشی تان هونگ توسط استان سرمایه گذاری شد تا یک کانال زهکشی جدید به کانال اصلی تان هونگ به طول 5886 کیلومتر ، زهکشی حوضه 14485 هکتار ، زهکشی مناطق مسکونی و زمین های کشاورزی اختصاص دهد. که در آن کانال زهکشی اصلی دارای طول کلی 5،869 کیلومتر است. نقطه شروع در Trang Son از DT 785 به Bau Ta Mun عبور می کند ، با DT 785 جفت می شود و به کانال اصلی Tan Hung می رود. این پروژه در دوره 2018-2020 اجرا می شود.

در حال حاضر ، 22/27 عناصر ساختمانی تحت پروژه تکمیل شده است. که در آن کانال بتن آرمه 276m / 326m ساخته شده است (50m باقیمانده به دلیل زمین خانواده است). مقطع کانال ساخته شده از جعبه بتن آرمه در 289 متر در 313 متر ساخته شده است و حفاری کانال 5.3 / 5.8 کیلومتر است.

این پروژه همچنین در جبران آزادسازی در محل با مشكلاتی روبرو شد ، جایی كه 1 خانوار غرامت دریافت نكرد زیرا معتقد است كه هزینه غرامت كم است و 14 خانوار تعدیل و اضافه شده اند. غرامت اضافی برای زمین کشت نشده و خندق (قدیمی) 7 خانوار ؛ مکمل تعدادی از عناصر به درخواست کمیته مردمی شهرداری های تانگ فو و تانگ هونگ ، ضمن تقویت کاشی ها برای محافظت از خانه های مردم در برابر رانش زمین.

کمیته راهبری پروژه سرمایه گذاری استانی برای ساخت و ساز کشاورزی گفت که به هماهنگی با مقامات محلی برای حل مشکلات طراحی سایت ها خیلی زود ادامه خواهد داد تا پروژه ها به زودی تکمیل و به بهره برداری برسند ، در خدمت تولید محلی و توسعه اقتصادی – اجتماعی.

سیستم فاضلاب در مسیر 785 ، بخشی از کمون تان هونگ ، هنوز به دلیل کارهای پاکسازی زمین قابل باز شدن نیست.

تانگ چائو تحول ساختاری بخش کشاورزی را ارتقا خواهد داد

به گفته خانم Nguyen Thi Thanh – رئیس کمیته مردمی منطقه Tan Chau ، پروژه تخلیه Hoi Thanh-Hoi Thanh باعث تخلیه آب در حدود 800 هکتار می شود و پروژه Tan Phu-Tan Hung در حدود 500 هکتار آب تخلیه خواهد کرد. کمون های تنگ فو و تانگ هونگ. این منطقه به طور فعال تأخیر در تمیز کردن سایت را برطرف می کند تا ساخت و ساز طبق برنامه کار کند.

منطقه تانگ چائو بر تغییر ساختار محصولات در مکان های فوق تمرکز دارد و مردم را ترغیب می کند تا برای بهبود ارزش محصول ، کشاورزی با تکنولوژی بالا را به کار گیرند.

با توجه به تجدید ساختار محصولات برای توسعه اقتصادی – اجتماعی ، کمیته مردم منطقه تصمیم Decision 4522 / QD-UBND را از 21 نوامبر 2017 در مورد برنامه اجرای پروژه بازسازی کشاورزی در جهت آن صادر کرد. افزایش ارزش افزوده و توسعه پایدار تا سال 2020 ، با گرایش به سال 2030 منطقه. از جمله برنامه ریزی مناطق پیشرفته برای توسعه کشاورزی و در عین حال تشویق مردم به روی آوردن محصولات با ارزش اقتصادی بالا با توجه به تقاضای بازار ؛ شناسایی محصولات با اولویت مانند لاستیک ، نیشکر ، رشته ، درختان میوه با کیفیت بالا ، سبزیجات VietGAP. حیوانات اساسی مانند گوشت ، گاو ، خوک ، بز ، مرغ.

در تاریخ 22 آوریل 2021 ، کمیته مردمی منطقه تانگ چاو طرح 77 / KH-UBND را برای اجرای راه حل های مهم در کشاورزی ، از جمله: پرورش و پرورش دام با فن آوری بالا و مقیاس در مقیاس امنیت زیستی ، صنعتی و نیمه صنعتی صادر کرد.

مردم

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *