بلینکلن “خط سخت عمومی ترامپ مستقیم بود.” صدای آمریکا

بلینکلن “خط سخت عمومی ترامپ مستقیم بود.” صدای آمریکا

[ad_1]

وزیر امور خارجه آمریکا تونی بلینکلن پیشنهاد کرده است که دولت ترامپ و دولت جدید همچنان موضع محکم خود را در مورد سیاست چین حفظ می کنند.

Blinkoln ، نامزد انتخاب شده ، كه امروز به عنوان وزیر امور خارجه نخست وزیر جو بایدن منصوب شد ، امروز (20 ام) افتتاح شد ، همان موضع خود را در مورد رویكرد چین به جلسه سنا برای تصویب دیروز (19) ابراز داشت.

وی با اینکه با سیاست خارجی دولت ترامپ در بسیاری از زمینه ها مخالف است ، گفت: “من معتقدم که رئیس جمهور ترامپ رویکرد قاطعانه به چین داشت.” وی گفت: این اصول کمک عملی به سیاست خارجی ایالات متحده است.

در مورد روابط ایالات متحده و چین ، بلینکلن گفت: “روابط ایالات متحده و چین و همچنین مناطقی که امکان همکاری متقابل وجود دارد هنوز یک طرف رقابتی وجود دارد.” وی گفت که “جنبه خصمانه روابط ایالات متحده و چین افزایش. “

وی به ویژه ، چین را “یک سیستم اقتدارگرای فنی” توصیف کرد و تأکید کرد که “بدون شک چین بزرگترین چالش و تهدید آمریكا در صحنه جهانی است.”

بایدن گفت که وی با ارزیابی وزیر امور خارجه مایک پمپئو که مقامات چینی “اجازه نسل کشی و جنایات غیرانسانی” را در منطقه خودمختار اویغور سین کیانگ داده اند موافقت کرده است.

در مورد مسئله تایوان ، دولت بایدن گفت: “ما به تعهد ایالات متحده در قبال تایوان عمل خواهیم کرد” ، از جمله “اطمینان از اینکه تایوان توانایی دفاع از خود در برابر حملات خارجی را دارد”.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *