بسیاری از مقررات از ابتدای سال 2021 به اجرا در می آیند

بسیاری از مقررات از ابتدای سال 2021 به اجرا در می آیند

[ad_1]

قانون کار اصلاح شده (قانون کار) در سال 2019 ، که در جلسه هشتم توسط شورای ملی تصویب شد ، از تاریخ 1 ژانویه 2021 به طور رسمی با بسیاری از مفاد جدید لازم الاجرا می شود.

تعداد آخر هفته ها را به 11 روز افزایش دهید

معمولاً تعطیلات روز ملی 2 روز تعطیل است. 2 مورد دیگر از مرخصی جداگانه برای پرداخت کامل ممنوعیت وادار کردن کارمندان به خرید کالاهای شرکت ، برای افزایش سن بازنشستگی آنها … به ویژه ، ماده 112 قانون کار مقررات اضافه کردن 1 روز تعطیل در سال به روز بلافاصله قبل از روز ملی را اصلاح می کند ، احتمالاً 1 -9 یا 3 تا 9 سال تقویمی ، بسته به هر سال و طبق پیشنهاد وزارت کار – معلولین و مسائل اجتماعی (کارگر ، معلولین نظامی و مسائل اجتماعی).

بنابراین ، تعداد کل تعطیلات رسمی ، Tet هر سال به 11 روز افزایش می یابد ، از جمله: تعطیلات سال نو ، 1 روز تعطیل. سال جدید قمری به مدت 5 روز تعطیل است انجمن 30-4 روز مرخصی ؛ کارمندان بین المللی 1-5 از 1 روز ؛ تعطیلات ملی به مدت 2 روز؛ سالگرد مرگ هونگ وونگ (10-3 در تقویم قمری) 1 روز تعطیل طول می کشد. در این روزها ، کارمندان حق دارند مرخصی کار خود را بگیرند و حقوق کامل خود را دریافت کنند. اگر این روزها کار کنید حداقل 300٪ حقوق خواهید گرفت.

علاوه بر این ، کارمند مجاز به حداقل 24 روز تعطیلی متوالی در هر هفته است. در موارد خاص ، با توجه به اینکه چرخه کار نمی تواند از مرخصی هفتگی استفاده کند ، کارفرما مسئولیت اطمینان از اینکه کارمند به طور متوسط ​​حداقل 4 روز مرخصی در ماه برخوردار است ، است.

همچنین ، طبق قانون کار اصلاح شده ، کارمند حق استفاده از مرخصی جداگانه را دارد ، اما همچنان حقوق کامل را دریافت می کند و باید در موارد زیر از جمله: ازدواج (گرفتن 3 روز مرخصی) کارفرما را مطلع کند. کودکان طبیعی ، فرزندان خوانده ازدواج می کنند (1 روز مرخصی بگیرید) پدر و مادر طبیعی ، فرزند خوانده؛ پدر / مادر طبیعی ، شوهر خوانده؛ زن یا شوهر؛ کودکان طبیعی ، کودکان خوانده می میرند (3 روز تعطیل). بنابراین ، در مقایسه با قانون قدیمی ، قانون کار در سال 2019 2 مورد دیگر را اضافه کرد که در آن کارمند مجاز به استفاده از مرخصی جداگانه و استفاده از حقوق کامل بود ، یعنی فرزند خواننده فوت کرد و فرزند خوانده فوت کرد.

علاوه بر این ، قانون کار اصلاح شده مجبور کردن کارمندان به خرید محصولات از شرکت را نیز منع می کند. به کارمندان می توان پاداش “نه فقط پول” را داد. کارمند حق دارد بدون هیچ دلیلی قرارداد را یک طرفه فسخ کند. ممکن است شخص دیگری را مجاز به دریافت حقوق کند. بالا بردن سن بازنشستگی …

کارمندان به طور متوسط ​​ماهانه حداقل 4 روز مرخصی دارند. (عکس فقط برای تصویر سازی است) عکس: هونگ دائو

خدمات جمع آوری اجاره ممنوع است

قانون سرمایه گذاری 2020 فعالیت خدمات جمع آوری بدهی را از لیست مشروط و مشاغل تجاری حذف کرد. از تاریخ 1 ژانویه 2021 ، خدمات جمع آوری بدهی به طور رسمی به لیست صنایع و معاملات ممنوع برای تجارت و سرمایه گذاری منتقل شد.

بر این اساس ، قانون سرمایه گذاری 2020 پیش بینی می کند که قرارداد خدمات جمع آوری بدهی از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون لازم الاجرا است. طرفین قرارداد می توانند فعالیت های تصفیه قرارداد جمع آوری مطالبات را مطابق با قانون مدنی و قوانین مربوطه انجام دهند.

در عین حال ، این قانون همچنین بسیاری از بخش ها و معاملات را با سرمایه گذاری های مشروط تجاری از بین می برد. تکمیل بسیاری از شعب و معاملات مشمول مشوق های سرمایه گذاری. اضافه کردن خطوط تجاری مشروط 4 مورد که روشهای تصویب سیاست سرمایه گذاری لازم نیست و موارد قابل توجه دیگر.

مردم در جشن های Tet و تولد حق ساختن آتش بازی را دارند

این محتوای قابل توجه در مصوبه دولت (ND) 137/2020 / ND-CP در مورد مدیریت و استفاده از ترقه ، که از 11-1-2021 لازم الاجرا است ، ذکر شده است.

طبق ماده 17 این مصوبه ، افراد با توانایی مدنی کامل (18 سال سن که از بیماری روانی رنج نمی برند …) حق استفاده از آتش بازی را در مواردی مانند تعطیلات ، سال نو ، تولد ، عروسی ، کنفرانس ، افتتاحیه دارند. .. با این حال ، در صورت استفاده ، آنها می توانند آتش بازی را فقط از سازمان ها و م enterprisesسساتی که از وزارت دفاع ملی برای ساخت و تجارت آتش بازی مجوز دارند خریداری کنند. ND همچنین روشن کرد که آتش بازی با آتش نشان متفاوت است. آتش بازی های مورد استفاده توسط انسان ها محصولات تولیدی ، دست ساز یا صنعتی هستند … که در فضا اثرات صوتی ، نوری ، رنگی ایجاد می کنند اما باعث انفجار نمی شوند (ماده 3 ، ND 137/2020 / ND-CP).

مقررات جدید برای اضافه کاری

مصوبه 143/2020 / ND-CP از 10 دسامبر 2020 که از 23 ژانویه 2021 در حال اجرا است ، اصلاح تعدادی از مواد مصوبه دولت 108/2014 / ND-CP از 20 نوامبر 2014 در مورد سیاست دولت در مورد منطقی سازی کارکنان و مصوبه دولت № 143/2018 / ND-CP از تاریخ 31 آگوست 2018 برای اصلاح تعدادی از مواد فرمان 108/2014 / ND-CP.

به ویژه ، فرمان 143/2020 / ND-CP در اصلاح مقررات مربوط به موارد کاهش حقوق کارمندان ، کارمندان دولت و کارمندان دولت برای حقوق و دستمزد کارمندان و کارمندان دولت و حقوق بگیران از بودجه داخلی. یا حقوق و دستمزد ارائه دهنده خدمات عمومی مطابق قانون.

منبع NLDO

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *