بایدن D-1 ، کاملاً هوشیار ، مراسم افتتاحیه ، متفاوت از گذشته تحت “آمریکای یکپارچه” | صدای آمریکا

بایدن D-1 ، کاملاً هوشیار ، مراسم افتتاحیه ، متفاوت از گذشته تحت “آمریکای یکپارچه” | صدای آمریکا

[ad_1]

مراسم تحلیف چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن یک روز جلوتر آمد. این رویداد مقدماتی ، با عنوان “آمریکای یکپارچه” برگزار شد ، به دلیل عواقب عفونت ویروس کرونا به شدت کاهش یافت. این اتفاق در حالی رخ می دهد که پایتخت ، واشنگتن دی سی ، به دلیل ترس از اعتراضات خشونت آمیز ، مسدود شده است. گزارشگر لی یئون چول گزارش می دهد.

پیش از مراسم تحلیف جو بایدن ، چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده ، مرزهای پایتخت ، واشنگتن دی سی ، به طور قابل توجهی تقویت شد.

مناطق اطراف کاخ سفید و پایتخت ، محل برگزاری مراسم تحلیف ، توسط سیم های خاردار و موانع بتونی کاملاً مسدود شده است و نیروهای دفاعی دولت ، مسلح به اسلحه ، از امنیت شدید برخوردار هستند.

National Mall و جاده های اطراف آن مقابل Capitol و همچنین ایستگاه های اصلی مترو در مرکز شهر واشنگتن بسته است و همه پل های ویرجینیا به واشنگتن مسدود است.

نیروهای گارد ایالتی در سراسر واشنگتن مستقر هستند و برنامه ریزی شده است که در روز افتتاحیه به 25000 نفر افزایش یابد.

هجدهمین نیروهای گارد ملی در حالی که جلوی ساختمان دادگاه عالی در حوالی هجدهمین پایتخت به سر می برند ، با روی کار آمدن رئیس جمهور جو بایدن در واشنگتن دی سی ، قبل از مراسم تحلیف ، راهپیمایی می کنند. حصارهای آهنی در اطراف ساختمان قرار داده شده است.

علاوه بر این ، 50 ایالت در ایالات متحده هشدار داده اند كه می تواند با افزایش تعداد نیروهای دفاع ملی یا جلوگیری از كنگره ، تظاهرات مسلحانه برگزار كند.

به همین ترتیب ، ترس از شورش ها در روز ششم افزایش می یابد ، مانند حمله به طرفداران شدید رئیس جمهور دونالد ترامپ در پایتخت ، و مراسم تحلیف بایدن به طور سنتی در پله های غربی پایتخت برگزار می شود.

[녹취: 베딩필드 차기 국장] “برنامه ما و انتظارات ما این است که رئیس جمهور منتخب بایدن در تاریخ 20 ام با خانواده اش بیرون از ضلع غربی پایتخت دست خود را بر کتاب مقدس بگذارد.”

کیت بدینگ فیلد ، کمیساریای روابط عمومی بعدی کاخ سفید ، در هفدهم در ABC ظاهر شد و گفت: “این افتتاحیه یک تصویر بصری مهم از مقاومت دموکراسی آمریکا در برابر جهان خواهد بود.” مراسم تحلیف شامل جورج بود بوش ، بیل کلینتون و رئیس جمهور سابق باراک اوباما و معاون فعلی رئیس جمهور مایک پنس در آنجا حضور داشتند و رئیس جمهور ترامپ گفت که وی در آنجا حضور نخواهد داشت.

رئیس جمهور ترامپ پس از برگزاری مراسم بازنشستگی جداگانه در پایگاه نیروی هوایی اندروز در نزدیکی واشنگتن ، ساعاتی قبل از مراسم تحلیف واشنگتن را ترک خواهد کرد.

در مراسم تحلیف ، معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده كاملا هریس ابتدا در برابر قاضی دادگاه عالی سونیا سوتومایور ، اولین قاضی فدرال لاتین ، سوگند یاد كرد و بایدن سوگند را در برابر جان رابرتز ، رئیس دادگاه عالی ، قرائت كرد.

در تاریخ 2 ژانویه 2009 ، باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا و همسرش میشل مراسم تحلیف خود را در واشنگتن کپیتول به اتمام رساندند و هنگام بیرون آمدن از اتومبیل های شخصی خود هنگام رژه به کاخ سفید ، برای شهروندان در خیابان دست تکان دادند.
در تاریخ 2 ژانویه 2009 ، باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا و همسرش میشل مراسم تحلیف خود را در واشنگتن کپیتول به اتمام رساندند و هنگام بیرون آمدن از اتومبیل های شخصی خود هنگام رژه به کاخ سفید ، برای شهروندان در خیابان دست تکان دادند.

بایدن منتخب طرحی را برای دولت ایالتی از طریق سخنرانی افتتاحیه ارائه می دهد.

ران کلاین ، رئیس ستاد کاخ سفید ، در مصاحبه ای با سی.ان.ان در هفدهم گفت که مراسم تحلیف بایدن “پیامی برای پیشرفت ، ادغام و موفقیت های کشور است.

بایدن در همان روز با مصاحبه با فاکس نیوز ، مدیر روابط عمومی منتخب بعدی بیدینگفیلد ، در سخنان افتتاحیه خود گفت: “ما اختلافات و نفرت را برای چهار سال گذشته پشت سر خواهیم گذاشت و یک برنامه مثبت و خوش بینانه برای کشور ارائه خواهیم کرد.”

پس از تأیید پیروزی در انتخابات ، بایدن منتخب ابتدا وحدت را به عنوان موضوع داغ مطرح كرد و موضوع این مراسم تحلیف نیز “آمریكا یونایتد” بود.

پس از سخنرانی افتتاحیه آهنگ ملی تکنوازی خواننده لیدی گاگا ، اجرای جنیفر لوپز و دعاهای کشیش سیلوستر بیمن برای تبریک.

بعد از مراسم تحلیف ، بید انتخاب از گارد افتخار نظامی بازرسی کرد.

رئیس جمهور بایدن و معاون رئیس جمهور هریس سپس به همراه چند نفر از روسای جمهور سابق بوش ، کلینتون و اوباما به گورستان ملی آرلینگتون نقل مکان کردند و تاج گل را بر مزار سرباز گمنام گذاشتند.

رئیس جمهور بایدن سپس با همراهی گروههای ارتش و نگهبانان مشترک افتخار به کاخ سفید نقل مکان کرد و به عنوان رئیس جمهور شروع به خدمت کرد.

مراسم افتتاحیه پس از همه گیری جهانی آلودگی ویروس کرونا به شدت کاهش یافت.

اولاً ، تعداد افرادی که به مراسم افتتاحیه دعوت شده اند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

معمولاً 200،000 دعوت نامه به مراسم تحلیف رئیس جمهور قبلی ارسال می شد. امسال اما به دلیل تاج جدید ، دعوت از عموم مردم وجود ندارد و اعضای مجلس سنا و اتاق فقط می توانند همزمان از یک نفر دعوت کنند.

رویدادهای افتتاحیه بزرگ نیز با رویدادهای مجازی آنلاین جایگزین شده است.

در اوایل ماه گذشته ، در یک کنفرانس خبری ، بایدن در یک کنفرانس خبری در اوایل ماه گذشته گفت که رژه بزرگ از پایتخت تا کاخ سفید به دلیل نگرانی های امنیتی در مورد تاج ، برگزار نمی شود.

[녹취: 바이든 당선인] “من حدس می زنم احتمالاً در خیابان پنسیلوانیا رژه افتتاحیه عظیم برگزار نخواهد شد.”

در همین حال ، روسای جمهور گذشته با برگزاری رژه ای بزرگ ، پس از مراسم تحلیف با اتومبیل خود را به کاخ سفید رساندند و صدها هزار نفر تماشا و احوالپرسی کردند.

کمیسیون بایدن در بیانیه ای گفت ، امسال ، برای جلوگیری از گسترش تاج ، رژه رد می شود و جای خود را به رژه مجازی می دهد که به صورت زنده در سراسر کشور پخش می شود.

وی افزود: رژه مجازی از قهرمانان آمریکایی تجلیل می کند ، آمریکایی ها را از همه اقشار برجسته می کند و تنوع و میراث جدید آمریکا را منعکس می کند.

علاوه بر این ، مراسم تحلیف شب سنتی ریاست جمهوری از قلم افتاده است.

در عوض ، یک برنامه تلویزیونی 90 دقیقه ای به میزبانی تام هنکس بازیگر و با حضور مشاهیر مشهور با حضور رئیس جمهور بایدن و معاون رئیس جمهور هریس جایگزین آن خواهد شد.

این خبر صدای آمریکا لی یئون چول است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *