بایدن “کودتای میانمار ، حمله مستقیم به دموکراسی” صدای آمریکا

بایدن “کودتای میانمار ، حمله مستقیم به دموکراسی” صدای آمریکا

[ad_1]

رئیس جمهور جو بایدن از کودتای نظامی در میانمار انتقاد کرد و آن را حمله به دموکراسی دانست. کاخ سفید و وزیر امور خارجه بلینکلن نیز در بیانیه های جداگانه کودتا را محکوم کردند. رئیس جمهور بایدن در سخنرانی افتتاحیه خود دفاع از دموکراسی را به عنوان یک سیاست خارجی اصلی در نظر گرفت. این Taek-Sung Oh است.

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، کودتای نظامی در میانمار را به شدت محکوم کرد.

امروز رئیس جمهور بایدن در بیانیه ای اعلام کرد که تصرف نظامی میانمار ، بازداشت غیرنظامیان از جمله مشاور آنگ سان سوچی و اعلام وضعیت اضطراری حملات مستقیم به انتقال میانمار به دموکراسی و حاکمیت قانون است.

وی تأكید كرد كه مردم میانمار در تلاشند تا انتخابات ، حكومت مدنی و انتقال صلح آمیز قدرت را ایجاد كنند و پیشرفت شایسته احترام است.

رئیس جمهور بایدن سپس از جامعه جهانی خواست تا به اتفاق آرا ارتش میانمار را تحت فشار قرار دهند تا قدرت را كنار بگذارد ، زندانیان را آزاد كند ، همه قوانین ارتباطی را حذف كند و از خشونت علیه غیرنظامیان خودداری كند.

در تاریخ 1 ، سربازان میانمار راه دسترسی به شورای ملی را مسدود کردند و ایست بازرسی را تقویت کردند.

کاخ سفید و تونی بلینکلن وزیر امور خارجه نیز در بیانیه های جداگانه کودتای نظامی میانمار را محکوم کردند.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی امروز در بیانیه ای گفت که ایالات متحده با هر تلاشی برای تغییر نتیجه انتخابات گذشته در میانمار یا جلوگیری از دموکراسی مخالف است.

ساکی افزود که اگر این موارد لغو نشود ، ایالات متحده علیه افراد مسئول رفتار خواهد کرد.

وزیر امور خارجه بلینکلن همچنین در همان روز از رهبری نظامی میانمار خواست که همه کارمندان دولت و رهبران جامعه مدنی را آزاد کند و به خواست مردم میانمار که در انتخابات دموکراتیک ابراز شده احترام بگذارند.

رئیس جمهور بایدن ماه گذشته در مراسم تحلیف خود تأکید کرد که دفاع از قانون اساسی و دموکراسی رسالت اصلی وی است.

[녹취: 바이든 대통령(지난달 취임식 중)] “من پیش از خدا و همه شما حرف شما را می دهم … من از قانون اساسی دفاع خواهم کرد ، از دموکراسی خود دفاع خواهم کرد.”

انتظار می رود واکنش به کودتای نظامی در میانمار ، که روند انتخابات دموکراتیک را انکار و قدرت را به دست گرفت ، اولین آزمایش دولت بایدن باشد که به مدافع دموکراسی در جامعه جهانی تبدیل شده است.

اظهارات رئیس جمهور بایدن ، کاخ سفید و وزیر امور خارجه بلینکلن بر اصل “دموکراسی” در کودتای میانمار تأکید می کند.

در همین حال ، رئیس جمهور بایدن پیشنهاد داده است که تحریم ها علیه میانمار برداشته شود.

رئیس جمهور بایدن می گوید ایالات متحده تحریم های چند دهه ای علیه میانمار را بر اساس پیشرفت در دموکراسی لغو کرده است.

وی هشدار داد که بازگشت این پیشرفت مستلزم بررسی فوری قوانین و اختیارات تحریم های ایالات متحده است و اقدامات مقتضی انجام خواهد شد.

این Taekseong Oh است ، اخبار صدای آمریکا.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *