بایدن-پوتین “توافق نامه برای تمدید شروع جدید” را خواستار شد صدای آمریکا

بایدن-پوتین “توافق نامه برای تمدید شروع جدید” را خواستار شد صدای آمریکا

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، دیروز (بیست و ششم) برای اولین بار از زمان روی کار آمدن با ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه تلفنی صحبت کرد و در مورد مسائل امنیتی بین دو کشور گفتگو کرد.

در یک بیانیه مطبوعاتی ، کاخ سفید در بیانیه مطبوعاتی گفت که دو رهبر سیاست خود را در مورد تمدید توافق نامه کاهش استراتژیک اسلحه (شروع جدید) تا پنج سال مجدداً تأیید کردند و توافق کردند که برای تکمیل آن تا ماه آینده با هم همکاری فوری داشته باشند. انقضا قرارداد.

وی افزود که تصمیم گرفته است به دنبال بحث درباره ثبات استراتژیک در مورد خلع سلاح و موضوعات مختلف امنیتی باشد.

رئیس جمهور بایدن سپس حمایت شدید ایالات متحده از حاکمیت اوکراین و نگرانی هایی مانند پرونده هک Solarwinds ، سوicion ظن به رهبری روسیه برای کشته شدن سربازان آمریکایی در افغانستان ، دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده و تروریسم سمی الکسی را تأکید کرد.

کاخ سفید توضیح داد ، در عین حال ، وی روشن ساخت که آنها در پاسخ به اقدامات روسیه که به ایالات متحده یا متحدان آن آسیب رسانده است ، برای محافظت از منافع ایالات متحده قاطعانه عمل خواهند کرد.

دو رهبر توافق کردند که در آینده ارتباطات شفاف و سازگار داشته باشند.

کاخ کرملین روسیه همچنین در بیانیه مطبوعاتی گفت که این دو رهبر از تبادل اسناد توافق نامه تمدید شروع جدید ابراز خرسندی کرده اند.

کرملین گفت: “ما در مورد موضوعات بین المللی مانند خروج یک جانبه ایالات متحده از پیمان آسمان باز ، موضوع حفظ توافق هسته ای ایران (JCPOA) ، مسئله اوکراین و درخواست روسیه برای اجلاس شورای امنیت سازمان ملل بحث کردیم”. .

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *