بایدن-ماکرون خواستار “همکاری نزدیک درمورد تغییر اقلیم و واکنش تاج” | صدای آمریکا

بایدن-ماکرون خواستار “همکاری نزدیک درمورد تغییر اقلیم و واکنش تاج” | صدای آمریکا

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده روز گذشته (24 ام) با امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه تلفنی گفتگو کرد و در مورد راه های تقویت روابط دوجانبه گفتگو کرد.

کاخ سفید در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که رئیس جمهور بایدن برای تقویت روابط دوجانبه با فرانسه ، قدیمی ترین اتحادیه ارزی ایالات متحده و روابط دوجانبه بین اقیانوس اطلس از طریق همکاری با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا ابراز آمادگی کرده است. اتحادیه. اتحادیه اروپا). وی گفت که بر این افزایش تأکید دارد.

وی همچنین توضیح داد که دو رهبر نیاز به همکاری نزدیک ، به عنوان مثال از طریق سازمان های چندجانبه ، برای مقابله با چالش های مشترک مانند تغییر آب و هوا ، تاج و بهبود اقتصاد جهانی مشترک هستند.

در عین حال ، ما متعهد به همکاری با چین ، خاورمیانه ، روسیه و منطقه ساحل در اولویت های سیاست خارجی هستیم.

رسانه های فرانسوی گزارش دادند که این تماس حدوداً یک ساعت در روز به زبان انگلیسی در حال انجام است و رهبران دو کشور در حال بحث در مورد زمینه های همکاری بین دو کشور با تمرکز بر موضوعات امنیتی مانند حل مسئله هسته ای ایران بودند.

رئیس جمهور مکرون چهارمین تماس تلفنی عادی رئیس جمهور بایدن از زمان روی کار آمدن است.

برای اولین بار از زمان روی کار آمدن ، رئیس جمهور بایدن در 22 ام با نخست وزیر کانادا جاستین ترودو و رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور صحبت کرد و در تاریخ 23 ، با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس یک کنفرانس تلفنی برگزار کرد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *