بایدن “سنا ، استیضاح و رسیدگی به موارد فوری” صدای آمریکا

بایدن “سنا ، استیضاح و رسیدگی به موارد فوری” صدای آمریکا

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده گفته است كه از سنا می خواهد سایر موارد فوری مانند تصویب وزیران را در مورد لایحه استیضاح مجلس علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور ، مورد رسیدگی قرار دهد.

بایدن دیروز (سیزدهم) پس از تصویب لایحه استیضاح در مجلس نمایندگان ، در بیانیه ای اعلام کرد ، لایحه استیضاح با “رأی دو حزب از قانون اساسی و وجدان” مجلس نمایندگان را تصویب کرد و گفت: “این روند در سنا ادامه خواهد یافت . گفت

وی گفت: “این کشور هنوز توسط ویروسی کشنده و اقتصادی خیره کننده رنج می برد.” “من امیدوارم که رهبران سنا ضمن یافتن راه هایی برای مقابله با سایر مسائل فوری ، مسئولیت قانون اساسی خود را در مورد استیضاح انجام دهند.”

بایدن تصویب وزارت امور داخله ، وزارت امور خارجه و خزانه داری را به عنوان موارد فوری ، تسریع در برنامه واکسیناسیون تاج و بهبود اقتصادی ذکر کرد.

وی همچنین از “افراط گرایان سیاسی و تروریست های داخلی” به عنوان “حمله برنامه ریزی شده و توطئه آمیز” و اینکه اقدامات خشونت آمیز آنها “با تحریک رئیس جمهور ترامپ” انتقاد شده است. وی تأکید کرد که “مجازات افرادی که مسئول هستند باید انجام شود”.

پیش از این ، رئیس جمهور ترامپ گفته بود که استیضاح “بدترین شکار جادوگر در طول تاریخ” بود ، اما از زمان تصویب این لایحه به مجلس نمایندگان ، هنوز بیانیه ای ارائه نکرده است.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نتایج رای گیری در مورد لایحه استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ را در جلسه عمومی مجلس نمایندگان در سیزدهم سیزدهم اعلام کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا با 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف ، لایحه استیضاح علیه پرزیدنت ترامپ را تصویب کرد که اوایل آن روز توسط حزب دمکرات آغاز شد. همه دموکرات ها و 10 جمهوری خواه رأی مثبت دادند.

حزب دموکرات این حزب را به تحریک شورشی علیه رئیس جمهور ترامپ در تلاش برای استیضاح متهم کرده و ترامپ را مجبور به مسئولیت حمله طرفداران رئیس جمهور ترامپ به پایتخت کرده است.

هنگامی که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان لایحه استیضاح مصوب را به سنا ارسال کرد ، سنا وارد جلسه استیضاح شد.

برای تأیید استیضاح در سنا ، 67 نفر ، دو سوم از 100 ، باید موافقت کنند.

کرسی های سنا 50-50 بین جمهوری خواهان و دموکرات ها (از جمله دموکرات های مستقل) تقسیم می شود پس از تایید رسمی نتایج دور دوم گرجستان در گرجستان.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *