بایدن از پوتین می خواهد که ناوالنی را آزاد کند

بایدن از پوتین می خواهد که ناوالنی را آزاد کند

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در حال گفتگو با ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه است تا خواستار آزادی رهبر مخالف الکسی ناوالنی شود.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی روز پنجشنبه گفت که رئیس جمهور بایدن در ابراز نگرانی درباره دولت روسیه در یک تماس تلفنی دریغ نکرد.

رئیس جمهور بایدن روسیه را به دلیل اتهامات پوتین در پشت روس ها تحت فشار قرار داده است. به ویژه آنها از تلاش و دستگیری مسمومیت علیه ناوالنی ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی وی شدند.

پیش از این ، ناوالنی در آگوست سال گذشته با علائم مسمومیت به کما رفت ، در آلمان تحت معالجه قرار گرفت و روز هفدهم به خانه بازگشت ، اما بلافاصله توسط مقامات فرودگاه دستگیر شد.

متعاقباً ، اعتراضات گسترده ای در روسیه برگزار شد كه خواستار آزادی ناوالنی بود و در این راه حدود 3000 معترض به اسارت پلیس درآمدند. گزارش شده است که 40،000 معترض در مرکز مسکو ، روسیه شرکت کردند.

در همین حال ، طبق گفته کاخ سفید ، رئیس جمهور بایدن در مورد وضعیت امنیتی ، از جمله حملات سایبری علیه آژانس های فدرال ایالات متحده در روسیه ، دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ، بازداشت ناوالنی ، حملات به اوکراین و توافق نامه گسترش تعداد سلاح های استراتژیک صحبت کرد.

اخبار صدای آمریکا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *