بایدن ، به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده در 20 ام … آشتی و ادغام | صدای آمریکا

بایدن ، به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده در 20 ام … آشتی و ادغام | صدای آمریکا

[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن که رئیس جمهور دونالد ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر شکست داد ، امروز (20 ام) رسماً به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده افتتاح می شود.

دوره رسمی رئیس جمهور جدید عصر امروز در بیستم اصلاحیه قانون اساسی آغاز می شود.

مراسم تحلیف امروز ساعت 11:30 صبح به وقت شرقی در واشنگتن دی سی در میدان کاپیتول غربی با عنوان “امریکا یونایتد” برگزار می شود.

در مراسم تحلیف ، معاون رئیس جمهور منتخب کمالا هریس ابتدا سوگند یاد کرد ، در حالی که بایدن رئیس جمهور منتخب در برابر رئیس دادگستری جان رابرتس سوگند یاد کرد.

متعاقبا اعلام شد که در سخنرانی مقدماتی بر آشتی ، وحدت و بهبودی ایالات متحده تأکید خواهد شد.

پس از مراسم تحلیف ، رئیس جمهور بایدن به همراه همسرش ، خانم جیل بایدن و معاون رئیس جمهور هریس ، به شرق كاپیتول نقل مکان كرد تا همه گاردهای افتخاری نظامی ، از جمله ارتش ، نیروی دریایی ، نیروی هوایی ، تفنگداران دریایی و نیروهای فضایی را مورد بازرسی قرار دهد.

سپس به همراه باراک اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون ، روسای جمهور سابق ، برای عبادت به گورستان ملی آرلینگتون سفر می کنند و سپس با همراهی اسکورت نظامی وارد کاخ سفید می شوند تا پست رسمی خود را به عنوان رئیس جمهور آغاز کنند.

رژه ، که در آن رئیس جمهور هنگام حرکت به کاخ سفید از اتومبیل خود پیاده شد و در پاسخ به استقبال مردم تبریک گفت ، این بار به دلیل خطر ویروس های کرونا و تروریسم از دست رفت.

علاوه بر این ، مرکز ملی ، پارک مقابل ساختمان پارلمان ، جایی که جمعیت تبریک جمع می شود ، کنترل می شود. در عوض ، کمیسیون افتتاحیه سایت را با حدود 191،500 ستاره و نوارها و پرچم های هر ایالت تزئین کرد.

رئیس جمهور بایدن در سال 1942 در پنسیلوانیا متولد شد ، امسال 78 ساله است و او را مسن ترین رئیس جمهور تاکنون کرده است.

وی پس از انتخاب در سن 30 سالگی به عنوان جوانترین سناتور فدرال ایالت دلاور ، در شش انتخابات پیروز شد و در 8 سال در سال 2009 معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *