ایران “کره نباید تصرف کشتی ها را سیاسی کند” … کره جنوبی “خواستار لغو بازداشت کشتی ها و خدمه شد” صدای آمریکا

ایران “کره نباید تصرف کشتی ها را سیاسی کند” … کره جنوبی “خواستار لغو بازداشت کشتی ها و خدمه شد” صدای آمریکا

[ad_1]

شناخته شده است که کره جنوبی و ایران مذاکرات سطح بالایی را برای حل مسائلی مانند بازداشت نفت کش های کره ای توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام داده اند ، اما توافق حاصل نشده است.

به گفته تلویزیون دولتی ایران ، سید عباس اراكچی ، وزیر امور خارجه ایران به معاون اول وزیر خارجه كره ، چوی یونگ گون ، كه دیروز (دهم) به تهران سفر كرد ، گفت: “کره از سیاسی كردن موضوع جلوگیری می كند ، و از تبلیغات بیهوده فاصله می گیرد. و تضمین می کند که مراحل قانونی ادامه دارد. مجبورم انجامش دهم.”

معاون وزیر اراکی افزود: “بانک های کره ای از ترس تحریم های آمریکا بطور غیرقانونی منابع مالی ایران را مسدود می کنند.” نه به دلیل تحریم های وحشیانه آمریکا علیه ایران ، بلکه به دلیل عدم اراده سیاسی در کره.

اعتقاد بر این است که آراکی معاون نخست وزیر بار دیگر تأکید کرده است که نفتکش های کره ای به دلیل “آلودگی نفتی” به عنوان “مشکل فنی” بازداشت شده اند.

در همین حال ، معاون نخست وزیر چوی یونگ-گئون از دولت ایران خواست که کشتی ها و خدمه را در اسرع وقت در جریان جلسه آزاد کند.

رسانه های کره جنوبی گزارش دادند که اگرچه دولت ایران مدارک مشخصی را برای حمایت از ادعای آلودگی دریا کشتی های کره جنوبی درخواست کرده است ، طرف ایرانی مدارکی ارائه نکرده است.

پیش از این ، سپاه پاسداران ایران در تاریخ 4 گفت که یک کشتی نفتکش کره ای را به اتهام “آلودگی آب دریا” در تنگه هرمز دستگیر کرده است.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *