ایران موشک ها را در آب های خلیج فارس آزمایش می کند صدای آمریکا

ایران موشک ها را در آب های خلیج فارس آزمایش می کند صدای آمریکاتلویزیون دولتی ایران گزارش داد که نیروی دریایی ایران آموزش پرتاب موشک به آبهای خلیج فارس را از سیزدهم آغاز کرده است.

این آموزش که در چهاردهم ادامه خواهد داشت ، در دریای جنوب شرقی خلیج فارس انجام می شود و شامل ناو پشتیبانی مکران و دو کشتی جنگی جدید ایرانی خواهد بود.

مکران بزرگترین کشتی در نیروی دریایی ایران است.

جابجایی مارکانام 121000 متریک تن و طول آن 228 متر ، عرض 42 متر و ارتفاع 21.5 متر است. این کشتی می تواند حدود 3 سال بدون لنگر حرکت کند.

در سال های اخیر تنش های نظامی بین ایالات متحده و ایران در آب های خلیج فارس افزایش یافته است.

در سال 2018 ، هنگامی که ایالات متحده از توافق هسته ای ایران خارج شد و ایران توافق هسته ای را تا حدی خنثی کرد ، فعالیت های نظامی دو کشور در آب های خلیج فارس به طور قابل توجهی افزایش یافت.

در ژانویه سال گذشته ، ایالات متحده فرمانده سپاه پاسداران ایران ، كاسم سلیمانی را در عراق ترور كرد. برای تلافی جویی ، ایران پایگاه های آمریکا در عراق را موشک باران کرد.

ایالات متحده به گشت زنی و دریانوردی در آبهای خلیج فارس ادامه می داد ، در حالی که ایران گاه به گاه تمرینات نظامی را انجام می داد.

اخیراً سپاه پاسداران ایران بازرسی های دریایی را در آبهای خلیج فارس و آموزش هواپیماهای بدون سرنشین در این قاره انجام داده است.

اخبار صدای آمریکادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *