ایران “ممکن است ماه آینده بازرسی های هسته ای آژانس انرژی هسته ای را محدود کند” صدای آمریکا

ایران “ممکن است ماه آینده بازرسی های هسته ای آژانس انرژی هسته ای را محدود کند” صدای آمریکا

[ad_1]

ایران از ایالات متحده خواسته است به توافق هسته ای (برجام ، برنامه جامع اقدام مشترک) برگردد و تحریم های اقتصادی را لغو کند و در تاریخ 26 ام اعلام کرد که بازرسی های هسته ای توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس انرژی هسته ای بین المللی) را محدود می کند.

سخنگوی دولت ایران علی راویری امروز در یک کنفرانس خبری گفت که “اولین اقدامات برای محدود کردن آزمایش های هسته ای در هفته اول ، از 19 فوریه آغاز شده است.”

راوی گفت: “قوانین ما در این مورد کاملاً واضح است.” این بدان معنا نیست که ایران بازرسی های دیگر توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی را به حالت تعلیق درآورد.

با این حال ، وی در مورد جزئیات اقدامات انجام شده برای محدود کردن بازرسی های هسته ای آژانس بین المللی انرژی هسته ای به تفصیل توضیحی نداد.

پارلمان ایران دسامبر گذشته لایحه ای را تصویب کرد که در صورت لغو تحریم های اقتصادی ایالات متحده ظرف دو ماه ، خط هسته ای آن را تقویت می کند.

اما ایران بارها و بارها گفته است که لغو تحریم های آمریکا می تواند موضع فعلی آن را در مورد آزمایش های هسته ای لغو کند.

پیش از این ، دو کشور پس از خروج یک جانبه دولت دونالد ترامپ از توافق هسته ای 2018 و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران درگیر شدند.

در همین حال ، با تحلیف رئیس جمهور جو بایدن در هفته گذشته ، انتظار می رود دو طرف در مورد بازگشت به توافق هسته ای مذاکره کنند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *