ایالات متحده و اتحادیه اروپا دستگیری معترضان ناوالنی را محکوم کردند … روسیه “دخالت در امور داخلی” صدای آمریکا

ایالات متحده و اتحادیه اروپا دستگیری معترضان ناوالنی را محکوم کردند … روسیه “دخالت در امور داخلی” صدای آمریکا

[ad_1]

به دنبال ایالات متحده ، اتحادیه اروپا روسیه را به دلیل دستگیری دسته ای از معترضین که خواستار آزادی رهبر مخالف الکسی ناوالنی بودند ، انتقاد کرد.

امروز ، 25 وزیر خارجه از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در بروکسل ، بلژیک دیدار کردند و در مورد اقدامات متقابل علیه دستگیری ناوال توسط روسیه گفتگو کردند.

یوزف بورل ، مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا گفت که او نگران دستگیری مقامات روسی توسط ناوالنی و معترضان است و در مورد “مراحل بعدی” در جلسه بحث خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آلمان ، هایس ماکو همچنین با تأکید بر اینکه قانون در روسیه باید اعمال شود ، گفت: طبق قانون اساسی روسیه ، همه شهروندان حق اظهار نظر و حضور در جلسات را دارند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا که در این نشست شرکت کرده بودند ، از روسیه خواستند که ناوالنی و معترضان بازداشت شده را فوراً آزاد کند.

آخر هفته اعتراضات در سراسر روسیه برگزار شد و خواستار آزادی رهبر مخالف الکسی ناوالنی شد که اندکی پس از بازگشت از آلمان بازداشت شد.

گفته می شود که مقامات روسی در آن روز حدود 3000 معترض را دستگیر کردند.

در پاسخ ، وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای محکوم کرد که “جامعه مدنی و آزادی های اساسی را محدود می کند” و خواستار آزادی فوری معترضان شد.

در بیانیه ای ، بیست و چهارمین سخنگوی دیمیتری پسکوف ، رئیس جمهور روسیه ، از انتقاد کشورهای غربی از جمله ایالات متحده به عنوان “دخالت در امور داخلی” حمایت کرد و تأکید کرد که ایالات متحده غیرقانونی بودن روسیه را تشویق می کند. وی همچنین صحت ادعاهای مربوط به “ویلا مخفی لوکس” رئیس جمهور پوتین را که اخیراً توسط ناوالنی مطرح شده است ، انکار کرد.

ناوالن اخیراً ویدئویی منتشر کرد که سو susp ظن در مورد ویلای مجلل رئیس جمهور پوتین را از طریق سرویس شبکه اجتماعی (SNS) آشکار می کند و سو susp ظن هایی را برای داشتن پنهان یک دختر پوتین ایجاد می کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *