ایالات متحده واردات پنبه کلیه و گوجه فرنگی چینی “برای کار اجباری” را ممنوع می کند صدای آمریکا

ایالات متحده واردات پنبه کلیه و گوجه فرنگی چینی “برای کار اجباری” را ممنوع می کند صدای آمریکا

[ad_1]

دولت آمریکا تصمیم گرفته است واردات پنبه و گوجه فرنگی کشت شده در منطقه اویغور چین را به طور کامل ممنوع کند.

گزارش AP به نقل از مقامات دولت ایالات متحده دیروز (دوازدهم) به گمرک و حفاظت از مرز (CBP) این قدرت را داد تا محصولات مرتبط مانند پنبه و گوجه فرنگی را که مشکوک به تولید از طریق کار اجباری در سین کیانگ چین هستند ، مسدود کند. . گزارش شده است که تمرین خواهد شد.

منطقه سین کیانگ چین پیشروترین تامین کننده پنبه در جهان است.

دولت ترامپ واردات شرکت های کار اجباری فردی در سین کیانگ را محدود کرده و مقامات حزب کمونیست چین را که مسئول کار اجباری هستند ، تحریم کرده است.

دولت های انگلیس و کانادا نیز اخیراً گفته اند که محصولات کار اجباری را به منطقه وارد نمی کنند.

به گزارش AP ، این اقدام فشار زیادی را به مقامات چینی و همچنین شرکت هایی که به پنبه در منطقه تکیه می کنند وارد خواهد کرد.

طبق گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده ، ایالات متحده سال گذشته حدود 9 میلیارد دلار محصولات پنبه ای از چین وارد کرده و واردات گوجه فرنگی از چین نیز در همین مدت حدود 10 میلیون دلار بوده است.

مقامات چینی به دلیل زندانی کردن حدود 1 میلیون اقلیت قومی مسلمان در کشور خود ، از جمله اویغورها ، در اردوگاه های کار اجباری و مجبور کردن کار اجباری و بی رحمی به نام آموزش مجدد مورد انتقاد قرار گرفته اند.

در همین حال ، ژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک جلسه توجیهی منظم گفت که کارگران سین کیانگ برای قراردادهای داوطلبانه برای حقوق کار می کنند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *