اولین تماس رئیس امور دیپلماتیک بین ایالات متحده و چین … ذکر موارد حقوق بشر

اولین تماس رئیس امور دیپلماتیک بین ایالات متحده و چین … ذکر موارد حقوق بشر

[ad_1]

تونی بلینکلن ، وزیر امور خارجه به طرف چینی گفت ، وزارت امور خارجه در تاریخ 5 اعلام کرد که ایالات متحده از حقوق بشر و ارزش های دموکراتیک در سین کیانگ ، تبت و هنگ کنگ حمایت می کند.

وزارت امور خارجه توضیح داد که وزیر بلینکلن امروز در اولین گفتگوی خود با یانگ جیتسو ، سیاستمدار دیپلماتیک چین ، از این موضع یاد کرد.

وی گفت: “ایالات متحده به حمایت از حقوق بشر و ارزش های دموکراتیک در سین کیانگ ، تبت و هنگ کنگ ادامه داده است ، ضمن انتقاد از کودتای نظامی در برمه (میانمار) از چین برای پیوستن به جامعه بین المللی خواستار شده است.”

علاوه بر این ، وزارت امور خارجه افزود که با متحدان و شرکا همکاری خواهد کرد تا چین را مسئول تهدید ثبات در منطقه هندو-اقیانوس آرام ، از جمله تنگه تایوان ، و بی توجهی به یک سیستم اجتماعی بین المللی مبتنی بر قوانین بدانند.

وزارت خارجه چین نیز در همان روز بیانیه ای درباره محتوای استیناف صادر کرد.

وزارت امور خارجه توضیح داد که هر دو سیاستمدار از بلینکولن خواستند “اشتباهات انجام شده توسط ایالات متحده در سال های اخیر” را اصلاح کند و به سیستم سیاسی و مسیرهای توسعه هر دو کشور احترام بگذارد.

اولین تماس بین جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده که از 20 ماه گذشته روی کار آمد ، و شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین هنوز برقرار نشده است.

وزیر امور خارجه ایالات متحده ، بلینکلن در جلسه استماع سنا برای تأیید نیاز به ارث بردن اصول قاطع دولت سابق دونالد ترامپ در قبال چین گفت.

اخبار صدای آمریکا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *