اقتصاد چین سال گذشته 2.3 درصد رشد کرد … بیشترین افزایش مازاد تجارت در 5 سال گذشته | صدای آمریکا

اقتصاد چین سال گذشته 2.3 درصد رشد کرد … بیشترین افزایش مازاد تجارت در 5 سال گذشته | صدای آمریکا

[ad_1]

اقتصاد چین با وجود شیوع جهانی ویروس کرونا در سال گذشته 2.3٪ رشد کرده است.

اداره ملی آمار چین امروز (هجدهم) اعلام کرد که سه ماهه چهارم سال 2020 تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) 6.5٪ نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

این 4 درصد کمتر از 6.1 درصد در سال 2019 است. این پایین ترین سطح از سال 1976 است.

با این حال ، چین با توجه به اینکه کشورهای عمده جهان به دلیل تأثیرات بی سابقه گسترش تاج در سال گذشته ، هنوز در رشد “منفی” قرار دارند ، بهبود سریع نشان می دهد.

رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه اول سال 2019 ، هنگامی که ویروس کرونا به طور قابل توجهی گسترش یافت ، به -6.8 درصد کاهش یافت.

در سه ماهه دوم ، با این حال ، به سرعت دوباره به رشد مثبت تبدیل شد و به 3.2٪ رسید و پس از آن 4.9٪ در سه ماهه سوم و 6.5٪ در سه ماهه چهارم قرار گرفت.

صادرات باعث این بهبود اقتصادی شد. سال گذشته ، مازاد تجارت سالانه از 535 میلیارد دلار فراتر رفت که بالاترین میزان از سال 2015 است.

به طور خاص ، مشخص شد که تقاضا برای محصولات الکترونیکی به عنوان محصولات الکترونیکی با افزایش تعداد کارگران در خانه همراه با تجهیزات قرنطینه ساخته شده در چین به شدت افزایش می یابد.

فروش خرده فروشی به طور کلی راکد بود که نسبت به سال گذشته 3.9٪ کاهش داشت. با این حال ، فروش خرده فروشی آنلاین سالانه 10.9 درصد رشد می کند.

کارشناسان تجزیه و تحلیل کرده اند که انتظارات برای بهبود اقتصادی چین در حال افزایش است ، اما گرم شدن بیش از حد بازار املاک و مستغلات و وضعیت تاج که دوباره در حال افزایش است ، یک چالش است.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *