اف بی آی درباره احتمال “تظاهرات مسلحانه” پیش از مراسم تحلیف صدای آمریکا هشدار می دهد

اف بی آی درباره احتمال “تظاهرات مسلحانه” پیش از مراسم تحلیف صدای آمریکا هشدار می دهد

[ad_1]

پیش از آغاز به کار رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، جو بایدن ، 20 ، 50 كشور از جمله واشنگتن دی سی وارد “سیستم اضطراری” شده اند.

AP گزارش داد ، در روز مراسم تحلیف ، اداره تحقیقات فدرال (FBI) به 50 ایالت آمریکا در مورد احتمال “تظاهرات مسلحانه” توسط طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در روز تصدی مقام هشدار داد.

در همین راستا ، ایالت های مریلند ، نیومکزیکو و یوتا وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

علاوه بر این ، نیروهای دفاع ایالتی در کالیفرنیا ، پنسیلوانیا ، میشیگان ، ویرجینیا ، واشنگتن و ویسکانسین مستقر بودند. تگزاس پایتخت ایالت را از شانزدهم تا روز روی کار آمدن خود بست.

در حال حاضر حدود 10 هزار نیروی دفاع ایالتی در واشنگتن دی سی حضور دارند و مشخص است که نیروها تا نوزدهمین روز از روز قبل از مراسم افتتاحیه به حداکثر 25 هزار نفر افزایش خواهند یافت.

بنا به درخواست سرویس مخفی ، یک روز پس از افتتاحیه ، بیشتر مناطق مرکز خرید ملی در واشنگتن از ساعت 15 تا 21 به طور موقت بسته شد.

کمیته انتقال بایدن پیش از این از شهروندان آمریکایی خواسته بود تا در روز مراسم تحلیف به دلیل نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا ، از مراجعه به واشنگتن خودداری کنند.

در این میان ، رسانه ها گزارش دادند که برخی از طرفداران ترامپ و سازمانهای راست افراطی در حال انتشار نشریات آنلاین پیش بینی “اعتراضات مسلحانه” در هفدهم یکشنبه قبل از مراسم تحلیف هستند ، و مقامات از نزدیک شاهد این موضوع بودند.

یک مرد پانزدهم ویرجینیایی هنگام تلاش برای عبور از ایست بازرسی در نزدیکی پایتخت با اسلحه و 500 گلوله مهمات در یک کامیون دستگیر شد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *