افغانستان 600 عضو طالبان آزاد شده را دستگیر می کند … “تمسخر تروریسم” | صدای آمریکا

افغانستان 600 عضو طالبان آزاد شده را دستگیر می کند … “تمسخر تروریسم” | صدای آمریکا

[ad_1]

گفته می شود که مقامات افغان 600 طالبان شورشی مسلح اسلامی را که در چارچوب گفتگوهای صلح آزاد شده اند ، دوباره دستگیر کردند.

حمدالله محیم ، مشاور امنیت ملی افغانستان دیروز (24) در بیانیه ای گفت که اعضای طالبان در حال بازگشت به میدان جنگ بودند و برای شبیه سازی حمله تروریستی به مقامات دولتی و غیرنظامیان دوباره دستگیر شدند.

در اوایل فوریه سال گذشته ، دولت افغانستان در پاسخ به توافق نامه بین ایالات متحده و طالبان مبادله 5000 زندانی طالب و 1000 زندانی نیروی دولت افغانستان ، تعداد زیادی از زندانیان طالبان را آزاد کرد.

در همین راستا ، موهیم گفت که آزادی زندانیان طالبان به تلاش های صلح کمک نمی کند و دیگر آزاد نخواهد شد.

علاوه بر این ، طالبان ایالات متحده و طالبان را به عدم تحقق هیچ توافق نامه ای از جمله عمل نکردن به وعده های خود برای کاهش خشونت و تلاش برای آتش بس ملی متهم کردند.

طالبان با ادعای دولت افغانستان مخالفت کردند و گفتند که دولت مانع گفتگوهای صلح از جمله حمله به اعضای آزاد شده طالبان می شود.

پیش از این ، دولت دونالد ترامپ با فرض توقف حملات تروریستی طالبان بر اساس توافقنامه صلح سال گذشته ، تصمیم گرفت نیروهای آمریکایی را تا ماه مه امسال عقب بکشد.

در همین حال ، جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ، به 22 گفت: “ایالات متحده در مورد جدا شدن طالبان از سازمان های تروریستی و کاهش خشونت در افغانستان تجدید نظر می کند.”

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *