اسکادران نیروی دریایی ایالات متحده “آزادی ناوبری” را در جنوب چین انجام می دهد

اسکادران نیروی دریایی ایالات متحده “آزادی ناوبری” را در جنوب چین انجام می دهدفرماندهی هند و اقیانوس آرام آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد ناو هواپیمابر تئودور روزولت به همراه یک رزمناو و سه ناوشکن عملیات آزادی پیمایش را در دریای چین جنوبی انجام داده اند.

در بیانیه ای ، فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده داک وریسیمو گفت: “ما خوشحالیم که برای انجام عملیات عادی ، ارتقا freedom آزادی ناوبری و تأکید بر متحدان و شرکای خود دوباره وارد دریای چین جنوبی می شویم.”

“در دریای چین جنوبی ، جایی که دو سوم تجارت دریایی جهان می گذرد ، حفظ حضور ایالات متحده و ادامه ترویج نظمی مبتنی بر اصولی که باعث پیشرفت همه ملت ها می شود ، بسیار مهم است.”

سپاه حمل و نقل آمریکا در روزی که بمب افکن ها و جنگنده های چینی وارد منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان شدند به دریای جنوب چین رفتند.

در روز 24 ، هنگامی که جنگنده های چینی وارد شدند ، نیروهای تایوانی با یک سیستم موشکی دفاع هوایی کار کردند و یک رهگیر اضطراری را شلیک کردند. در همین راستا ، وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای از دولت چین خواست تا فشارهای نظامی ، دیپلماتیک و اقتصادی بر تایوان را پایان دهد.

چین اخیراً اقدامات نظامی را در نزدیکی تنگه تایوان برای فشار بر تایوان افزایش داده است.

اخبار صدای آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *