ارتش میانمار “اگر ما در مورد ادعاهای فساد در انتخابات عمومی تحقیق نکنیم اقدام خواهد کرد” | صدای آمریکا

ارتش میانمار “اگر ما در مورد ادعاهای فساد در انتخابات عمومی تحقیق نکنیم اقدام خواهد کرد” | صدای آمریکا

[ad_1]

ارتش میانمار از دولت خواسته است در صورت حل نشدن اتهامات مربوط به فساد در انتخابات عمومی سال گذشته ، “ما وارد عمل خواهیم شد”.

جو مون تونگ سخنگوی ارتش در یک کنفرانس خبری در تاریخ 26 ام گفت که ممکن است تقلب در انتخاباتی که حزب حاکم در نوامبر گذشته به دست آورد رخ داده باشد.

حزب دموکراتیک خلق (NLD) به رهبری مشاور ملی آنگ سان سوچی ، دولت واقعی میانمار ، در انتخابات در نوامبر گذشته پیروز شد و حدود 83٪ از کل کرسی های منتخب را به خود اختصاص داد.

با این حال ، ارتش ادعا می کند که لیست رای دهندگان با لیست واقعی یعنی حدود 8.6 میلیون نفر متفاوت است و تقلب صورت گرفته است.

مین تونگ گفت اگر کمیسیون انتخابات این شبهات را برطرف نکند ، ارتش “مطابق قانون اساسی و قانون فعلی اقدام خواهد کرد”.

رویترز و منابع دیگر گفتند که مین تانگ اقدامات خاصی را فاش نکرد ، اما صریحاً به این س questionال پاسخ نداد: “آیا ما احتمال کودتا را منتفی می دانیم؟”

سخنگوی NLD گفت که تصمیم گیری در مورد لغو انتخابات به عهده شورای انتخابات است.

مطابق قانون اساسی تصویب شده در دوران دولت نظامی ، 25٪ از کرسی های مجلس سنا و مجلس نمایندگان به ارتش اختصاص داده شده و اقتدار قدرتمند خود را در حوزه سیاسی میانمار حفظ کرده و به عنوان سه وزارتخانه اصلی دفاع از کشور فعالیت می کند.

مشاور ملی سوچی ، که دومین دوره دولت غیرنظامی را با پیروزی در این انتخابات عمومی جشن می گیرد ، خواستار تجدید نظر در قانون اساسی در دوران مدیریت نظامی شده است ، اما ارتش به شدت مخالف است.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *