آیا افراد مبتلا به بیماری مزمن عصبی باید واکسینه شوند؟

آیا افراد مبتلا به بیماری مزمن عصبی باید واکسینه شوند؟

[ad_1]

سوال: آیا افراد مبتلا به بیماریهای مزمن عصبی باید واکسن کووید -19 را دریافت کنند؟

پاسخ:

به گفته پزشکان بیمارستان Viet Duc Friendship ، بیماریهای مزمن عصبی (تومور مغزی ، میلوم ، تخریب عصبی ستون فقرات ، پس از آسیب مغزی ، …) برای افرادی که واکسن دریافت می کنند منع مصرف ندارند.

آیا افراد مبتلا به بیماریهای مزمن عصبی باید واکسینه شوند؟

تصویر

در حال حاضر هیچ مطالعه بالینی خاصی برای ارزیابی خاص اثرات واکسن بر افراد مبتلا به بیماری مزمن عصبی وجود ندارد. با این حال ، این مطالعات بر روی افراد مبتلا به بیماری های مزمن مختلف ، گروه های سنی مختلف و خطر عفونت متفاوت انجام شد.

نتایج نشان می دهد که واکسن های مجاز برای این گروه از بیماران بی خطر و م effectiveثر هستند. افراد مبتلا به بیماریهای مزمن عصبی ، مانند بقیه ، باید در اسرع وقت واکسینه شوند.

افرادی که از بیماری عصبی مزمن رنج می برند هنوز می توانند واکسن را دریافت کنند. از آنجا که مکانیسم اثر واکسن ایجاد پاسخ ایمنی است ، ایمنی زایی ممکن است در افرادی که شیمی درمانی ، پرتودرمانی ، سایر درمان های سرطان یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می کنند ، کاهش یابد. با این حال ، واکسن هنوز در این گروه از بیماران م isثر است و هنوز توصیه می شود که آن را دریافت کنید.

اگر از برنامه درمان سرطان استفاده می کنید ، پزشک تصمیم می گیرد چه زمانی واکسن را تزریق کند تا بهترین ایمنی را بدست آورد.

هر واکنش به واکسن می تواند تشنج را افزایش دهد ، اما معمولاً فقط چند روز طول می کشد. استفاده از داروهای تشنجی اثر واکسن را کاهش نمی دهد.

مانند هر دارو ، واکسیناسیون می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. با این حال ، همه تزریق کنندگان عوارض جانبی را تجربه نمی کنند و اکثر این عوارض خفیف هستند و پس از چند روز از بین می روند.

قبل از دریافت هرگونه واکسن ، اطلاعاتی در مورد عوارض جانبی احتمالی ، علائم تشخیص و اقدامات لازم در هنگام مواجهه با آن دریافت خواهید کرد. اگر سابقه حساسیت (به آنتی بیوتیک ها ، غذاهای دریایی ، شرایط آب و هوایی …) دارید و نگران آنافیلاکسی هستید ، لطفاً برای مشاوره دقیقتر به پزشک خود اطلاع دهید.

منبع روزنامه های معروف

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *